Energia jakby nie z tego świata. Luna, świeża krew na polskiej scenie, prezentuje klip do singla "Zgaś"

Luna to polska artystka młodej sceny alternatywnej. Niebanalna aparycja i barwa głosu w połączeniu z hipnotycznym elektronicznym brzmieniem przenosi słuchacza w nowy wymiar muzyki. - "Zgaś" jest osobistą opowieścią pełną tajemnic i niedopowiedzeń - mówi artystka, która właśnie pokazała klip do klimatycznego singla.

- "Zgaś" to przyjrzenie się sobie, swoim złożonym emocjom i stanom. W takiej rozmowie ze sobą samym każdy może znaleźć wyjątkową cząstkę siebie. Bo w tym dziwnym czasie każdy z nas wątpi, każdy czuje żal, niepokój i niepewność - mówi Luna o swoim najnowszym utworze. 

Zobacz wideo Polecamy nasze ulubione płyty, które wpadną wam w ucho [Popkultura Extra]

Luna - nowa twarz na polskiej scenie alternatywnej

Luna jest autorką tekstu do "Zgaś", zaś muzykę współtworzyła z Patrykiem Kumorem i Dominikiem Buczkowskim-Wojtaszkiem.

 

Naprawdę nazywa się Ola Wielgomas. Od lat jest związana ze sceną, występowała na deskach warszawskich teatrów muzycznych i opery. Wystąpiła m.in. na Pol’n’Rock Festiwal i Naturalnie Mazury Festiwal, a podczas Nocy Muzeów w Warszawie 2019 zagrała w pracowni Jagi Hupało. Tego lata na jednym z koncertów w Warszawskiej Pradze Centrum była gościem Meli Koteluk, z którą zaśpiewała w duecie "Dlaczego drzewa nic nie mówią". Uczestniczka projektu My Name is New, w ramach którego powstał utwór "Zastyga" oraz ilustrujący go niezwykle intymny klip.

Z dojrzałą i dookreśloną wizją siebie zadebiutowała piosenką i teledyskiem "Luna". To w tym momencie w pełni stała się Luną, a charakter tego utworu oraz estetyka teledysku wskazują kierunek, w jakim chce podążać. Luna ma 21 lat i studiuje Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim. Gra na skrzypcach i fortepianie. Pisze i komponuje. Sztuka, filozofia i niebanalna moda to jej plac zabaw, ale najbardziej bawi ją astrologia. Żyje po swojemu, dba o matkę Ziemię i czerpie z dobrotliwego Księżyca tyle dobrej energii, ile zdoła. Ewentualne braki uzupełnia kawą. Kocha książki, Nicka Cave’a i Bjork.

 

Emanuje jasnym światłem, pozytywną energią i tajemniczym wdziękiem - jakby nie z tego świata.

Więcej o: