Eurowizja Junior. Kiedy odbędzie się tegoroczna edycja? Kto reprezentuje Polskę?

Eurowizja Junior zbliża się wielkimi krokami. Nasz kraj będzie reprezentować Alicja Tracz. Czy będzie ona trzecią reprezentantką Polski, która odniesie sukces? Kiedy dokładnie odbędzie się konkurs? Wszystkie informacje znajdują się poniżej.

Eurowizja Junior to konkurs muzyczny organizowany od 2003 roku przez Europejską Unię Nadawców. Udział w nim mogą brać młodzi wykonawcy w wieku od 9 do 14 lat, reprezentujący kraje członkowskie EBU. W dwóch ostatnich edycjach wygrywały Polki - Roksana Węgiel z piosenką "Anyone I Want to Be" i Viki Gabor z utworem "Superhero".

LUNALuna, świeża krew na polskiej scenie, prezentuje klip do singla "Zgaś"

Eurowizja Junior. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Edycja konkursu z 2019 roku odbywała się Arenie Gliwice. Miejsce to przyniosło szczęście reprezentującej Polskę Viki Gabor. Drugi rok z rzędu konkurs zostanie zorganizowany w naszym kraju - tym razem Eurowizja odbędzie się w Warszawie, a dokładniej w Siedzibie Telewizji Polskiej (Studio 5 - Blok F).

Tegoroczną edycję konkursu zaplanowano na 29 listopada. Tak naprawdę do ostatnich chwil nie było jasne, czy z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną wydarzenie dojdzie do skutku. Ostatecznie jednak dojdzie do konkursu.

Eurowizja Junior. Kiedy i z jaką piosenką wystąpi Alicja Tracz?

Jak podaje Onet, tegoroczna reprezentantka naszego kraju, Alicja Tracz wystąpi jako szósta. Jako pierwsza z kolei swoje umiejętności wokalne przedstawi wokalistka z Niemiec, natomiast stawkę zamknie wykonawczyni z Francji. Poza tym o zwycięstwo powalczą wokaliści z Kazachstanu, Holandii, Serbii, Białorusi, Gruzji, Malty, Rosji, Hiszpanii i Ukrainy.

Roxette - koncert z 2010 roku w WarszawiePosłuchaj nieznanego utworu Roxette. Zapowiada płytę-hołd dla Marie Fredriksson

 

Od 23 października na oficjalnym kanale Eurowizji Junior na YouTube dostępne są wszystkie konkursowe utwory. Piosenka "I'll Be Standing", którą Alicja Tracz wykona podczas konkursu jak dotąd została odtworzona ponad 986 tys. razy.

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy [Popkultura Extra]
Więcej o: