Eurowizja Junior. W piątek rusza głosowanie online. Czy można oddać głos na Alę Tracz?

27 listopada o godz. 20 zostanie uruchomione głosowanie online w ramach tegorocznej Eurowizji Junior. Z 12 uczestników internauci będą mogli wybrać ulubioną trójkę. Czy będzie możliwość wsparcia polskiej kandydatki do zwycięstwa, Ali Tracz?

Eurowizja Junior to konkurs muzyczny organizowany od 2003 roku przez Europejską Unię Nadawców. Udział w nim mogą brać młodzi wykonawcy w wieku od 9 do 14 lat, reprezentujący kraje członkowskie EBU. W dwóch ostatnich edycjach wygrywały Polki - Roksana Węgiel z piosenką "Anyone I Want to Be" i Viki Gabor z utworem "Superhero". Również w tym roku faworytką jest Polka - reprezentuje nas Ala Tracz z utworem "I'll Be Standing", który na YouTube przebił już milion wyświetleń.

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy [Popkultura Extra]

Eurowizja Junior. Jak głosować na ulubionego wykonawcę?

Edycja konkursu z 2019 roku odbywała się w Arenie Gliwice. Miejsce to przyniosło szczęście reprezentującej Polskę Viki Gabor. Drugi rok z rzędu konkurs zostanie zorganizowany w naszym kraju - tym razem Eurowizja odbędzie się w Warszawie, a dokładniej w Siedzibie Telewizji Polskiej (Studio 5 - Blok F). Tegoroczną edycję konkursu zaplanowano na 29 listopada. 

Podczas koncertu finałowego Alicja Tracz wystąpi z piosenką "I'll Be Standing" jako szósta. Jako pierwsza swoje umiejętności wokalne przedstawi wokalistka z Niemiec, natomiast stawkę zamknie wykonawczyni z Francji. Poza tym o zwycięstwo powalczą wokaliści z Kazachstanu, Holandii, Serbii, Białorusi, Gruzji, Malty, Rosji, Hiszpanii i Ukrainy. O tym, kto zwycięży, zadecydują głosy widzów i jurorów z poszczególnych krajów w stosunku 50:50.

27 listopada o godz. 20 na stronie junioreurovision.tv zostanie uruchomione głosowanie online, które potrwa aż do samego rozpoczęcia konkursu, czyli do 29 listopada do godz. 17. W tym roku spośród 12 wokalistów internauci mogą wybrać trójkę ulubieńców. Co bardzo istotne, w przeciwieństwie do Konkursu Piosenki Eurowizji można tu głosować również na reprezentantów własnego kraju.

 
Więcej o: