Duncan Laurence gościem specjalnym Eurowizji Junior. Zwycięzca Eurowizji 2019 zaśpiewa w wyjątkowym tercecie

Podczas niedzielnego finału Eurowizji Junior oprócz młodych wokalistów walczących o zwycięstwo wystąpią liczni goście. Jednym z nich będzie Duncan Laurence, który w 2019 roku podbił serca eurowizyjnej publiczności piosenką "Arcade". Holenderski wokalista w połowie listopada wydał debiutancki album. W Warszawie zaśpiewa na jednej scenie z dwiema dobrze znanymi Polakom wokalistkami.

Zgodnie z tradycją na Konkursie Piosenki Eurowizji dla młodzieży zeszłoroczna zwyciężczyni, Viki Gabor, ponownie wykona swoją zwycięską piosenkę "Superhero". Swoich kilka minut na scenie będzie też mieć Alicja Szemplińska, która miała reprezentować Polskę na odwołanej z uwagi na pandemię koronawirusa Eurowizji 2020. Zwyciężczyni programu "The Voice of Poland" zaśpiewa przygotowany na konkurs "Empires". A to dopiero początek muzycznych wrażeń.

Zobacz wideo Wywiad z Tomem "Conchitą" Wurst

Eurowizja Junior. Duncan Laurence przyjął zaproszenie TVP

Jak czytamy na oficjalnej stronie Eurowizji Junior, "aby wyrazić uznanie dla ogromnego wysiłku zespołu twórczego i produkcyjnego Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju 2021 roku", TVP zaprosił na niedzielny konkurs Duncana Laurence'a, który wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji w 2019 roku. Wokalista wystąpi razem z polskimi zwyciężczyniami Eurowizji Junior, Viki Gabor i Roksaną Węgiel.

Duncan Laurence miesiąc temu zaprezentował nowy singiel "Last Night", promujący jego debiutancki album "Small Town Boy". Artysta opisywał "Last Night" jako osobisty hołd dla niedoskonałych związków i podkreślał przy tym, że "wrażliwość oraz drobne skazy są piękniejsze niż zimna perfekcja". Po spektakularnym sukcesie na Eurowizji w Tel Awiwie w 2019 z popularnym na TikToku utworem "Arcade", Laurence poświęcił "każdą możliwą chwilę" na tworzenie wyczekiwanego debiutu. 27 listopada światło dzienne ujrzy wersja "Arcade" z amerykańską wokalistką Fletcher.

 

Oznacza to m.in., że w dużej mierze odpowiada za produkcję materiału. Duncan komponował i produkował piosenki ze "Small Town Boy" w różnych miastach na całym świecie, m.in. w Los Angeles. Na albumie nie zabraknie jego wielkich hitów "Arcade", "Love Don’t Hate" i "Someone Else". O samym krążku Laurence mówi:

W całym procesie tworzenia albumu doświadczyłem niesamowitej wolności w muzyce. Pisałem, produkowałem i aranżowałem własne kawałki. Każda piosenka otwiera okno do mojego świata i opowiada część mojej historii. Tworzenie „Small Town Boy” pozwoliło mi dojrzeć, dowiedzieć się więcej o sobie i jakim chcę być muzykiem. To marzycielski, surowy materiał, wesołe zaproszenie do mojego świata – naprawdę wszystko, co wymarzyłem sobie na płytowy debiut!

Finał Eurowizji Junior, podczas którego wystąpi Duncan Laurence, rozpocznie się 29 listopada o 17. Transmisję pokaże TVP1.

Więcej o: