Nie żyje Piotr Strojnowski. Lider zespołu Daab miał 62 lata

Piotr Strojnowski, współzałożyciel i lider zespołów Daab oraz Strojnowy nie żyje. O jego śmierci poinformowali przyjaciele za pośrednictwem mediów społecznościowych. Muzyk zmarł w wieku 62 lat.

"Wczoraj zmarł Piotr Strojnowski - wokalista zespołów Daab oraz Strojnowy, a także mój dobry kumpel. Spoczywaj w pokoju Piotruś" - napisał na Facebooku Muniek Staszczyk, który kilka lat temu wystąpił z grupą Strojnowy pod przewodnictwem zmarłego artysty. "Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry... R.I.P. Strojnowy" - tak wokalistę pożegnał Robert Gawliński.

Piotr Strojnowski nie żyje. To on napisał przebój Daabu "Ogrodu serce"

Piotr Strojnowski urodził się w 1958 roku w Warszawie. Na początku lat 80. wraz z Dariuszem Gierszewskim, Andrzejem Zeńczewskim i Arturem Miłoszewskim założył grający reggae zespół Daab - nazwa wzięła się od pierwszych liter imion założycieli, ze zmianą "P" na "B". Kiedy Andrzej Zeńczewski przeszedł do T.Love, Strojnowski przejął wokalne stery. Debiutancka płyta Daabu ukazała się w 1985 roku - znalazły się na niej takie przeboje jak "Kalejdoskop moich dróg", Fala ludzkich serc" i największy hit zespołu, "Ogrodu serce", do którego tekst napisał Strojnowski.

 

Wokalista rozstał się z Daabem po czterech latach. Zaangażował się w pracę terapeuty uzależnień. Na scenę powrócił w 2015 roku, kiedy ruszył z projektem reggae Strojnowy. Jeszcze w tym roku brał udział w inicjatywie #Hot16Challenge2. Jak wspominają organizatorzy Ostróda Reggae Festival, Strojnowski występował również z Tribute to Alibabki. "Był dobrym kumplem i inspiracją" - czytamy na facebookowej stronie festiwalu.

Więcej o: