Eurowizja Junior. Jaki jest plan wydarzenia? Na scenie mnóstwo atrakcji

Już dziś o 17:00 na antenie TVP1 ruszy transmisja z wielkiego muzycznego wydarzenia - finału Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. W studiu TVP w Warszawie wystąpią młodzi wykonawcy z wielu zakątków Europy, a dołączą do nich m.in. polskie zwyciężczynie konkursu. Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na widzów.

W tym roku w konkursie bierze udział 12 wykonawców. Do walki o zwycięstwo stanie dziewięć dziewczynek, dwóch chłopców i jedna grupa dziewczęca - reprezentantka Polski, Ala Tracz, pojawi się jako szósta w kolejności. Wszyscy uczestnicy są w wieku od 9 do 14 lat. Podobnie jak w poprzednich latach, ostateczny wynik zostanie określony przez kombinację głosów oddanych przez jury z krajów uczestniczących oraz tych oddanych przez internautów.

Zobacz wideo Viki Gabor zaśpiewała piosenkę z "Wyprawy na księżyc". W wywiadzie zdradziła, jak się w tym odnalazła

Eurowizja Junior 2020. Co wydarzy się na scenie?

W skład jury każdego z krajów uczestniczących wchodzi trzech profesjonalistów z branży muzycznej i dwoje słuchaczy w wieku od 10 do 15 lat. Głosowanie online i głosowanie jury krajowego stanowią po 50 proc. ostatecznego wyniku. Internauci mogli wybierać swoich faworytów od 27 listopada - głosowanie online zakończy się w chwili rozpoczęcia konkursu, czyli o 17:00. Drugi etap głosowania online odbywa się podczas koncertu w niedzielę 29 listopada, po występach wszystkich artystów, pod tym linkiem. Kolejne okno głosowania będzie otwarte przez 15 minut. 

Oprócz 12 uczestników konkursu zobaczymy również występy w przerwach. Viki Gabor powróci na eurowizyjną scenę ze swoją zwycięską w ubiegłym roku piosenką "Superhero". Zaproszenie TVP przyjął także Duncan Laurence, który wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji w Amsterdamie w 2019 roku. Holenderski wokalista wystąpi razem z Viki Gabor i Roksaną Węgiel, zwyciężczynią Eurowizji Junior z 2018 roku.

Na tym nie koniec - swoich kilka minut będzie też mieć Alicja Szemplińska, którą widzowie TVP wybrali na reprezentantkę Polski w odwołanym Konkursie Piosenki Eurowizji 2020. Szemplińska wykona swoją konkursową piosenkę "Empires". Dodatkowo zgodnie z tradycją uczestnicy śpiewają w finale piosenkę wspólną - w tym roku nie będzie inaczej. Viki Gabor zdążyła już zachwycić wykonaniem utworu "Move The World" podczas ceremonii otwarcia na początku tego tygodnia.

Na koniec zobaczymy również tegoroczny motyw w tańcu! Nastoletni tancerze wykonają układ jazzowy, poprzez który w szczególny sposób podziękują reprezentantom zawodów "pomagającym każdego zmieniać świat". Konkurs Piosenki Eurowizji Junior poprowadzą Rafał Brzozowski, Ida Nowakowska-Herndon i Małgorzata Tomaszewska. Nieodłączny eurowizyjny komentarz dostarczy Artur Orzech.

Więcej o: