Lanberry miała udział w zwycięstwach Polski na Eurowizji Junior. "Piszemy tak, żeby artysta wiedział, o czym śpiewa"

Choć w tym roku Polsce nie udało się utrzymać pasma sukcesów na dziecięcej Eurowizji, 10-letnia Ala Tracz podczas występu na żywo poradziła sobie naprawdę świetnie. Przez ostatnie dwa lata konkurs wygrywały Roksana Węgiel i Viki Gabor, których zwycięskie piosenki współtworzyła Lanberry. Wokalistka w rozmowie z Gazeta.pl powiedziała co nieco o tym, jak powstają takie numery.

Autorami piosenki "I'll Be Standing" w wykonaniu Ali Tracz, która na Eurowizji Junior 2020 uplasowała się na dziewiątym miejscu, są Andrzej Gromala, szerzej znany jako Gromee, oraz jego żona, Sara Chmiel-Gromala, która występuje z zespołem Łzy. W wywiadzie przez finałem Eurowizji nasza reprezentantka mówiła, że ma nadzieję, iż jej muzyka "pomoże ludziom rozwiązywać problemy i sprawi, że będą dla siebie milsi". - Moją ulubioną częścią piosenki są słowa "Będę siłą", bo w życiu trzeba być silnym i nigdy się nie poddawać - opowiadała Ala Tracz. Ze spokojem można stwierdzić, że twórcom jej konkursowego numeru udało się zachować zasadę, o której w rozmowie z Gazeta.pl wspomniała Lanberry.

Lanberry - 'Co gryzie Panią L?'Lanberry: Całe życie słuchałam, że to, co chcę robić, nie jest normalne [WYWIAD]

Zobacz wideo Viki Gabor zaśpiewała piosenkę z "Wyprawy na księżyc". W wywiadzie zdradziła, jak się w tym odnalazła

Eurowizja Junior. Lanberry: Nie ma opcji, żeby spod naszej ręki wyszedł "produkt z taśmy"

Mówiąc o swojej pracy songwriterskiej, Lanberry podkreśliła, że piosenki, z którymi Roksana Węgiel i Viki Gabor wygrały Eurowizję, były wynikiem "wspaniałej pracy zespołowej, wymiany energii, myśli i dźwięków". Lanberry stworzyła "Anything I Want To Be" oraz "Superhero" ze swoimi stałymi współpracownikami, Patrykiem Kumorem i Dominikiem Buczkowskim-Wojtaszkiem.

- Muszę w tym wszystkim uważać, żeby nie wpaść w taśmociąg. Team, z którym pracuję, też się pod tym podpisuje: nie ma takiej opcji, żeby spod naszej ręki wyszło coś, co jest jak przysłowiowy produkt z taśmy. Na przykład pod piosenką "Superhero" dla Viki Gabor, która jest dziewczyną niezwykle świadomą jak na swój wiek, podpisuję się rękami i nogami. Ten numer powstał w czasie, gdy odbywały się liczne protesty klimatyczne dzieciaków. - powiedziała artystka i zaznaczyła:

Zawsze staramy się pisać takie rzeczy, żeby później artysta, który będzie tego bronić na scenie, wiedział, o czym śpiewa i dlaczego śpiewa i żeby to było blisko jego osobowości, wrażliwości.

W niedzielny wieczór Viki Gabor jako ubiegłoroczna zwyciężczyni powróciła na eurowizyjną scenę i z pompą wykonała wspomniany już utwór "Superhero". Nie zabrakło też Roksany Węgiel - ona z kolei wystąpiła w tercecie z Gabor i Duncanem Laurence'em, który triumfował na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2019 roku w Tel Awiwie. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii wokalistki zaśpiewały z Laurence'em (a właściwie z jego hologramem) przebojową balladę "Arcade".

 

Valentina - J'imagineEurowizja Junior 2020. Konkurs wygrała reprezentantka Francji. Polska poza podium

Więcej o: