Julia Wieniawa, Mery Spolsky i Arek Kłusowski łączą siły na święta. Zaśpiewali i wystąpili w teledysku Allegro

Platforma Allegro ruszyła z bożonarodzeniową kampanią, w której pokazuje, że najważniejsi są otaczający nas ludzie, zaś prezenty to tylko pretekst do wspólnego spędzania czasu. Utwór w wykonaniu Julii Wieniawy, Mery Spolsky i Arka Kłusowskiego, napisany i skomponowany specjalnie dla Allegro, to świąteczna opowieść, w której świat rzeczywisty łączy się z tym wirtualnym.

- Jako marka wyznaczająca trendy na rynku reklamowym, cały czas podwyższamy sobie poprzeczkę i poszukujemy nowych, świeżych form dotarcia do naszych odbiorców. W tym roku postawiliśmy na niestandardowy format - teledysk świąteczny. Marka Allegro została naturalnie wpleciona w opowieść wigilijną przedstawioną przez Julkę, Mery i Arka, która świetnie oddaje ideę naszej tegorocznej kampanii świątecznej podkreślającej, jak ważne jest spędzanie wspólnie czasu. Czas, dzięki przedmiotom, którymi obdarowujemy się nawzajem, sprawia, że radość z bycia razem nie ma końca. Stworzyliśmy klip, w którym coś nowego nieustannie się zaczyna, nakręcając spiralę dobra i świątecznej atmosfery - skomentowała Joanna Kobylińska-Andrzejak, Brand Management Specialist w Allegro.

Zobacz wideo "Listy do M. 4". Kolejna część pojawi się niedługo w kinach Wybierz serwis

"Wspólna chwila". Świąteczny klimat w nowej piosence Julii Wieniawy, Mery Spolsky i Arka Kłusowskiego

Teledysk został zrealizowany umieszczoną na specjalnej platformie (360 stopni) kamerą w otoczeniu zbudowanej na hali scenografii. Artyści wychodzą zza kolorowej kotary, po czym pojawią się na symbolicznych wyspach z różnymi rekwizytami. Towarzyszy im świetlisty pył, z którego materializują się przedmioty. Aby jeszcze bardziej podkreślić przenikanie się świata online z offline - Julia Wieniawa pojawia się w teledysku jako hologram. W filmie zastosowano także metodę multiplikacji, dzięki której możemy zobaczyć jednego wokalistę w kilku odsłonach.

- Piosenka i klip mówią o tym, jak bardzo ważne są wspólnie spędzone chwile podczas świąt. Niestety znakiem czasu jest często brak możliwości spotkania się z najbliższymi, dlatego też moja postać pojawia się jako hologram. Wielu z nas pewnie zobaczy rodzinę tylko przez kamerkę w telefonie, ale to i tak nie pozbawi nas radości ze świąt. Myślmy o sobie nawzajem w tym wyjątkowym czasie - powiedziała Julia Wieniawa.

- W te święta bardziej niż zwykle wielu z nas będzie się wspierać technologią i mediami społecznościowymi w kontakcie z bliskimi. Choć nie możemy być obok siebie, to nadal możemy razem grać, oglądać filmy, słuchać muzyki, gotować łącząc się na Messengerze i nagrywać TikToki. Mamy nadzieję, że teledysk Allegro umili wszystkim przygotowania do świąt. Nawet jeśli będą one odbywać się zdalnie - skomentowała Katarzyna Strzelczyk, Brand Management Expert ds. Social Media w Allegro.

Oprócz piosenki w ramach kampanii powstał specjalny kalkulator świąteczny, który po dokonaniu wyboru komu i ile czasu chcemy przeznaczyć, proponuje idealnie dobrany prezent. Przygotowanych zostało również kilkanaście spotów oraz świątecznych podcastów, które pojawią się w kanałach twórców: Vogule Poland, TuOkuniewska, Słuchowisko, Karolina Sobańska, Dwóch Typów Podcast, Rock i Borys czy Kolega Ignacy.

Jako dodatek do tych specjalnych odcinków, we współpracy z Onetem, powstał również trzyodcinkowy podcast, w którym prowadzącym jest profiler sądowy Jan Gołębiowski. W każdym odcinku profiler pomaga znanej osobie (Anna Dereszowska, Łukasz Grass, Odeta Moro) dobrać najbardziej dopasowany prezent dla bliskiej osoby gościa. Seria podcastów jest dostępna w kanałach Onetu – serwisie www oraz na kanale na YouTubie.

Więcej o: