Shawn Mendes wydaje album "Wonder" i szykuje wielką gratkę dla fanów. Zagra bezpłatny koncert

Na całym świecie sprzedał ponad 20 mln albumów i 175 mln singli. Jego katalog liczy ponad 31 miliardów streamów i ponad 8 miliardów wyświetleń na YouTube. Shawn Mendes, który w sierpniu skończył dopiero 22 lata, to dziś jedna z największych gwiazd popu. 4 grudnia wypuścił swój czwarty album, "Wonder", który jeszcze w ten weekend będzie promował podczas wyjątkowego koncertu.

Album "Wonder" to następca trzech krążków Shawna Mendesa debiutujących na pierwszym miejscu, które następnie pokryły się platyną. Płytę promowały single: "Wonder" (w ciągu dwóch miesięcy od premiery ma już 50 mln wyświetleń na Youtube) oraz "Monster" w duecie z Justinem Bieberem - tylko w tydzień klip obejrzano na Youtube 41 mln razy. - Naprawdę czuję, jakby część mnie została spisana na papierze i nagrana w formie piosenek. Starałem się być najbardziej autentyczny i szczery w swojej dotychczasowej karierze. To świat, podróż, marzenie, album, który od dawna chciałem zrobić. Jestem nim zauroczony - mówi Mendes.

Zobacz wideo Popkultura odc. 56

Shawn Mendes specjalnie dla fanów wróci na scenę jeszcze w tym tygodniu. Każdy może to zobaczyć

23 listopada na platformie Netflix pojawił się film dokumentalny o Shawnie "In Wonder". Obraz w reżyserii Granta Singera, odpowiedzialnego za teledyski dla The Weeknd, Lorde, Sama Smitha, był prezentowany w ramach wydarzenia specjalnego na festiwalu filmowym w Toronto. "In Wonder" daje wgląd w ostatnich kilka lat życia artysty - Mendes spędził je intensywnie, podróżując po świecie w ramach tras koncertowych, które miały na niego niemały wpływ. Wokalista zagrał dwa wyprzedane tournée z ponad milionem sprzedanych biletów (w tym w takich legendarnych miejscach jak Madison Square Garden czy O2 Arena w Londynie, które wyprzedały się w minuty).

 

Na swojej ostatniej trasie Mendes wyprzedał w kilka minut Rogers Centre w rodzinnym Toronto. Tournée rozpoczęło się w marcu 2019 i objęło ponad 100 dat w Wielkiej Brytanii, Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji i Australii oraz Nowej Zelandii. Po dłuższej przerwie od występowania wokalista jest gotowy wrócić na scenę, chociaż z uwagi na obecne okoliczności musi to zrobić inaczej niż do tej pory.

Koncert Shawna Mendesa "Wonder: The Experience" to ostatnie wydarzenie w 2020 roku z serii American Express UNSTAGED, w ramach którego wcześniej wystąpili m.in. Billie Eilish i Sam Smith. Kanadyjski gwiazdor wcześniej pojawił się w "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon" oraz "BBC Radio 1’s Live Lounge". Wydarzenie jest bezpłatne, ale fani mogą też opcjonalnie zakupić bilety. Część zysków ze sprzedaży zasili konto The Shawn Mendes Foundation.

 
Więcej o: