Popołudniowe "Zapraszamy do Trójki" zmienili w "Tu Trójka". Po trzech miesiącach znowu zmiana

Program III Polskiego Radia po ponad trzech miesiącach wrócił do poprzedniej nazwy popołudniowej audycji, czyli "Zapraszamy do Trójki". Ta - dla wielu kultowa nazwa - przestała być w użyciu pod koniec sierpnia, gdy dyrektorem stacji został Michał Narkiewicz-Jodko.

Od trzech miesięcy popołudniowe pasmo informacyjno-muzyczne nadawane między 16 a 19  było nazywane "Tu Trójka" i miało różnych prowadzących. Od środy 2 grudnia ponownie stacja posługuje się nazwą "Zapraszamy do Trójki", ale Polskie Radio nie odpowiedziało na pytanie o powody tej zmiany - Press. Nam także nie udało się do tej chwili uzyskać wypowiedzi rzeczniczki prasowej Polskiego Radia.

"Zapraszamy do Trójki" to nazwa funkcjonująca od 1974 roku do 20 sierpnia tego roku zarówno w przypadku porannej jak i popołudniowej audycji. Teraz poranny program nie wrócił do poprzedniej nazwy, została utrzymana "Pora na Trójkę".  

Protest - Strajk kobiet, zdjęcie ilustracyjne Młodzieżowe Słowo Roku bez zwycięzcy. "Na 1. miejscu wśród zgłoszeń nazwisko polityka na S"

"Zapraszamy do Trójki" użyte w spotach reklamowych

1 grudnia pisaliśmy o tym, że Trójka reklamuje się nazwą audycji "Zapraszamy do Trójki", choć w sierpniu zdjęto ją z anteny. Spoty reklamowe Programu III Polskiego Radia, w których pojawia się to hasło, będą pojawiały się w mediach przez cały grudzień.

Polskie Radio w listopadzie zwróciło się także do Urzędu Patentowego w sprawie zastrzeżenia nazw kilkudziesięciu audycji, w tym emitowanych na antenie Trójki, np. "Markomania", "AnagrammarganA", "Serwis Trójki", "Trójkowo Rockowo", "Trójka Budzi", "Trzy kwadranse Jazzu", "Raport o stanie świata". "Wszystkie te tytuły już dziś należą do Polskiego Radia S.A., a ich zastrzeżenie w Urzędzie Patentowym jako znaków towarowych jest przejawem dbałości o interes nadawcy publicznego i ma na celu zabezpieczenie Polskiego Radia S.A. przed szeroko pojętymi nieuczciwymi praktykami rynkowymi" - podkreśliła Monika Kuś z biura zarządu PR.

Zobacz wideo Kiedy spotykają się takie dwie osobowości, musi iskrzyć. Niektórzy mówią, że "Mank" to murowany kandydat do Oscara

W odpowiedzi na ten ruch Wojciech Mann powiedział: "jestem w stanie wymyślić jeszcze parę innych tytułów do moich audycji, więc Polskie Radio musi rozważyć zastrzeżenie sobie praw do mojego wizerunku, życiorysu i ewentualnie rodziny", po czym zmienił nazwę swojego niedzielnego programu w Radio Nowy Świat. Dariusz Rosiak stwierdził, że nie ma zamiaru zmieniać nazwy swojego podcastu "Raport o stanie świata".

Dariusz Rosiak Rosiak: To, co robi Polskie Radio, to przejaw żenującej reakcji nacechowanej zemstą

Więcej o: