Sanah to najczęściej oglądana artystka w Polsce. W czołówce materiałów na YouTube "ostry cień mgły"

Sanah jest najczęściej oglądaną artystką w Polsce - wynika z danych opublikowanych przez Vevo, serwis publikujący teledyski, który współpracuje z YouTubem. Klip do jednej z jej piosenek znalazł się na szczycie zestawienia najczęściej oglądanych teledysków - miał aż 47 mln wyświetleń w tym roku. Jeśli chodzi o materiały wideo najczęściej wyświetlane na YouTubie w Polsce w 2020 roku, na drugim miejscu znalazł się występ prezydenta "Andrzej Duda #Hot16Challenge2", w którym padają pamiętne słowa o "ostrym cieniu mgły".

Sanah, a właściwie Zuzanna Jurczak, to wokalistka, którą dziś wielu nazywa "księżniczką polskiego popu". W zeszłym roku obroniła pracę licencjacką w klasie skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (teraz kontynuuje edukację na kierunku instrumentalistyka). W tym podbiła polską scenę muzyczną debiutanckim albumem "Królowa dram", zdobywając trzy nominacje do Fryderyków, a także do MTV Europe Music Awards 2020 i cztery nagrody w Opolu. Jej "No sory" dostało nagrodę za tekst, muzykę, a także od dziennikarzy akredytowanych przy imprezie. "Melodia" z kolei została wyróżniona na festiwalu polskiej piosenki nagrodą internautów koncertu "Od Opola do Opola". Nic dziwnego, bo Sanah to królowa nie tylko dram, ale i sieci.

Zobacz wideo Paweł Sasko: Praca nad "Cyberpunkiem 2077" jest jak produkowanie 20 filmów jednocześnie

Sanah to "Królowa dram", ale także sieci

Młoda wokalistka znalazła się na pierwszym miejscu listy 10 najchętniej oglądanych artystów 2020 roku Vevo Polska. Sanah wyprzedziła Cleo. Dopiero na trzecim miejscu znalazła się zagraniczna gwiazda - Lady Gaga. W dziesiątce jest zresztą więcej polskich artystów: Viki Gabor (miejsce 6.) i Dawid Podsiadło (miejsce 8.).

 

Także w rankingu najczęściej oglądanych teledysków na szczycie jest Sanah. Jej najbardziej popularnym klipem jest "Szampan" z 47 mln odtworzeń. To dane oficjalne (stan na 15 grudnia) - w tym momencie ten teledysk ma na liczniku YouTubie już ponad 51 mln wyświetleń!

 

Sanah - 'szampan' Sanah wygrała w Opolu. Kim jest "księżniczka polskiego popu"?

Piosenkarce udało się jednak umieścić w dziesiątce więcej swoich utworów: na trzecim miejscu listy jest "Melodia", na piątym "No sory", a na ósmym "Królowa dram". Jeśli chodzi o podium, teledyski Jurczak przedziela duet Viki Gabor z Kayah - ich "Ramię w ramię" obejrzany został w tym roku już 37 mln razy. Żeby załapać się do TOP10, potrzebnych było 8,1 mln wyświetleń.

 

YouTube podsumowuje - najpopularniejsze klipy 2020 roku

Film "Ekipa x WIP Bros - przejmujemy jutuby" był natomiast najczęściej wyświetlanym na YouTubie w Polsce w 2020 roku - wynika z analizy YouTube. Na drugim miejscu znalazł się występ prezydenta "Andrzej Duda #Hot16Challenge2". Zwycięzca zebrał 57,9 mln odtworzeń, występ prezydenta 12,4 mln.

Cztery miejsca w dziesiątce zajęły produkcje związane z akcją #hot16challenge2, zainicjowaną przez rapera Solara, której celem była zbiórka funduszy na rzecz personelu medycznego i walki z koronawirusem. Na szóstym miejscu jest produkcja Tomasza i Marka Sekielskich "Zabawa w chowanego" - film dokumentalny o pedofilii w kościele (ma już 8,7 mln wyświetleń). 

  1. Karol Friz Wiśniewski - EKIPA x WIP BROS - PRZEJMUJEMY JUTUBY (Official Music Video) (57,8 mln wyświetleń)
  2. W Pałacu Prezydenckim - Andrzej Duda #Hot16Challenge2 (12,4 mln wyświetleń)
  3. Marcysia Ryskala - ARCYSIA #Hot16challenge2 (13 mln wyświetleń)
  4. WERSOW - WERSOW #Hot16Challenge2 (12,2 mln wyświetleń)
  5. MURCIX - MURCIX #hot16challenge2 (8,9 mln wyświetleń)
  6. SEKIELSKI - ZABAWA W CHOWANEGO (2020) - cały film braci Sekielskich (8,7 mln wyświetleń)
  7. Reżyser Życia - ZNIKAJĄCE DZIECI, NASTOLETNIA DEPRESJA (8,5 mln wyświetleń)
  8. Łukasz Lotek Lodkowski - Łukasz Lotek Lodkowski - "BAŁAGAN NA STRYCHU" (7 mln wyświetleń)
  9. Karol Friz Wiśniewski - TO KONIEC... (FINAL ODC. 12) (5,3 mln wyświetleń)
  10. Rafał Pacześ - Rafał Pacześ - "BANG 2" (2020) (7,6 mln wyświetleń)
Więcej o: