AC/DC zaliczyli kolejną złotą płytę. Z tej okazji powstał mural w centrum Warszawy

AC/DC to jeden z najbardziej popularnych zespołów rockowych naszych czasów. Miliony osób na świecie szalały niejednokrotnie przy dźwiękach "Thunderstruck", "Highway to Hell" czy "Back In Black". Trudno też nie rozpoznać kultowego logotypu AC/DC z błyskawicą. Sony Music Polska ogłosiło właśnie, że w centrum Warszawy powstał wyjątkowy mural ze wspomnianym logotypem, poświęcony nowej płycie "Power Up".

Grafika zaczęła pojawiać się już na początku miesiąca. Na ścianie widać członków zespołu, ale największe wrażenie robi spektakularny, zajmujący 36 metrów kwadratowych neon, wzorowany na tym znajdującym się w limitowanej edycji płyty "Power Up". Specjalną kreację stworzoną z okazji premiery płyty "Power Up" będzie można podziwiać w Warszawie przy ulicy Jaworzyńskiej 9 (przy Metrze Politechnika) do końca grudnia. Dla fanów, którzy nie mogą pojawić się w stolicy i zobaczyć muralu na żywo, powstał specjalny film przedstawiający proces jego powstawania.

 

AC/DC ciągle w formie. Album "Power Up" ze świetnym debiutem

To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. „Power Up” zadebiutował na 1 miejscu list sprzedaży w 18 krajach i zbiera świetne recenzje od fanów i dziennikarzy muzycznych na całym świecie. Od swojej premiery nie spada z listy 10 najlepiej sprzedających się albumów w Polsce, co pozwoliło mu uzyskać status złotej płyty.

Najnowszy krążek AC/DC o nazwie „Power Up” miał premierę 13 listopada. To album, obok którego nie da się przejść obojętnie. W skład zespołu, który pracował nad nim w studiu, weszli: Angus Young, Cliff Williams, Phil Rudd, Stevie Young oraz Brian Johnson, powracający do grupy po zdrowotnym urlopie. Za produkcje odpowiadał Brendanem O’Brienem, który przyłożył swoje ręce do "Black Ice" z 2008 i "Rock or Bust" z 2014 roku. Na najnowszej płycie AC/DC znalazło się dwanaście utworów, które charakteryzują się znanym i lubianym przez wiernych fanów AC/DC brzmieniem. Do dwóch z nich ("Shot In The Dark" i "Demon Fire") powstały ogniste teledyski.

Zobacz wideo Paweł Sasko: Praca nad "Cyberpunkiem 2077" jest jak produkowanie 20 filmów jednocześnie
Więcej o: