Powstaje serial dokumentalny o życiu i twórczości Paula McCartneya. Będą m.in. oryginalne nagrania The Beatles

18 grudnia Paul McCartney wypuścił wyczekiwany solowy album "McCartney III", czyli kontynuację wydanego 40 lat temu krążka "McCartney II". Artysta nie zwalnia tempa - w mediach społecznościowych zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości ukaże się poświęcony mu serial dokumentalny. Na pokładzie jest Rick Rubin, jeden z najważniejszych producentów muzycznych ostatnich dekad.

Jak poinformował serwis Deadline, nienazwany jeszcze projekt będzie się składał z sześciu odcinków. Paul McCartney i Rick Rubin udadzą się w podróż sentymentalną przez imponującą karierę muzyka, trwającą od ponad 60 lat. W internecie można już zobaczyć pierwszy, klimatyczny zwiastun produkcji.

Zobacz wideo Paweł Sasko: Praca nad "Cyberpunkiem 2077" jest jak produkowanie 20 filmów jednocześnie

Paul McCartney i Rick Rubin zapraszają do dokumentalnego wehikułu czasu

Deadline podaje, że na potrzeby serialu Abbey Road Studios po raz pierwszy udostępni oryginalne nagrania zespołu The Beatles, które zostaną poddane wspólnej analizie przez McCartneya i Rubina. Producent rozłoży na czynniki pierwsze zarówno utwory, jak i wydarzenia, które doprowadziły współzałożyciela "czwórki z Liverpoolu" tam, gdzie jest dzisiaj. Posłuchamy m.in. o pierwszej gitarze i pierwszej kompozycji McCartneya, o niezapomnianych lata współpracy z Johnem Lennonem, Ringo Starrem i George'em Harrisonem oraz intensywnej karierze solowej, w której trakcie ukazało się 18 płyt (i nie tylko).

 

W tej chwili firma Endeavor Content dopina na ostatni guzik kwestie finansowe i sprzedażowe. Jednym z producentów związanych z dokumentem jest Frank Marshall, reżyser filmu HBO "The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart". Serial dokumentalny o Paulu McCartneyu dołączy do niemałego grona produkcji poświęconych zespołowi The Beatles.

Z września na przyszły rok przełożono premierę "The Beatles: Get Back" w reżyserii Petera Jacksona, gdzie zostaną pokazane nigdy wcześniej niepublikowane filmy (m.in. pełne nagranie z ostatniego koncertu grupy na dachu Apple Records) i piosenki. - Jestem bardzo szczęśliwy, że Peter zagłębił się w nasze archiwa, żeby zrobić film, który pokaże prawdę o tym, jak razem nagrywaliśmy. Widać tu przyjaźń i miłość, które były między nami, i to przypomina mi o naszych szalenie pięknych wspólnych latach - powiedział McCartney. Poniżej możecie posłuchać jego najnowszego albumu:

Więcej o: