Posłuchajcie, jak Joanna Kulig śpiewa "Cichą noc" ze Zbigniewem Wodeckim. "To nasza świąteczna niespodzianka"

Po 15 latach udało się odnaleźć nagranie, na którym Zbigniew Wodecki wykonuje kolędę "Cicha noc". Fundacja imienia artysty postanowiła opublikować znalezisko w wyjątkowej formie - do duetu z Wodeckim zaprosiła Joannę Kulig. Efektów można już posłuchać na YouTube.

- To nasza świąteczna niespodzianka, ale i ogromna potrzeba, aby podzielić się z naszą publicznością czymś szczególnym - mówi Katarzyna Wodecka-Stubbs. - Pod koniec trudnego roku wszyscy szukamy ciepła i nadziei. Muzyka niesie je nieustannie, a ten duet ma właśnie taką dobrą, pełną nadziei aurę. Z radością prezentujemy naszą "Cichą noc" tuż przed tegorocznym Bożym Narodzeniem jako tę kolędę, która w magiczny sposób rozpięta jest między niebem a ziemią. 

Zobacz wideo Niektóre piosenki świąteczne są wspaniałe. Niestety bywają też gorsze

Zbigniew Wodecki i Joanna Kulig w klimatycznym świątecznym duecie

Jak czytamy na kanale Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego na YouTube, nagranie "Cichej nocy" w wykonaniu legendy polskiej sceny odnalazł wśród archiwalnych materiałów Zbigniew Stelmasiak. Słuchacze w komentarzach nie kryją wzruszenia duetem z Joanną Kulig, w której głosie najwięcej widzów zakochało się dzięki filmowi "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. "Aaaach, tego właśnie dziś potrzebowałam! To zarówno ukojenie tęsknoty, jak i nadzieja na jutro" - mówi jeden z wpisów.

 

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego organizuje Wodecki Twist Festival, który w tym roku musiał przyjąć formę online z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa. W ramach koncertu "Dobrze, że jesteś" niezapomniane utwory Wodeckiego, który zmarł w maju 2017 roku, zaśpiewali m.in. Natalia Kukulska, Kuba Badach i Ania Rusowicz. - Mamy nadzieję, że rok 2021 przyniesie wiele dobrego i że będziemy mogli spotkać się osobiście w czerwcu podczas kolejnej edycji festiwalu - dodaje Kasia Wodecka-Stubbs. 

Więcej o: