Marek Niedźwiecki znowu poprowadzi "Top Wszech Czasów". Już nie w Trójce

1 stycznia wybrzmi co najmniej jeden "Top Wszech Czasów", który powinien się spodobać wiernym fanom Trójki. W Radiu 357 poprowadzą go Piotr Stelmach, Marcin Łukawski oraz Marek Niedźwiecki. Ten ostatni jest pomysłodawcą "Topu", który umilał słuchaczom Programu Trzeciego Polskiego Radia pierwszy dzień nowego roku przez ponad ćwierć wieku.

Po udanej świątecznej licytacji Radio 357 idzie za ciosem i planuje dotrzymać kolejnej obietnicy danej wspierającym je przez Patronite słuchaczom. "Przed Państwem muzyczne święto, czyli Top Wszech Czasów Radia 357. Przez 12 godzin będziemy grali najważniejsze utwory wybrane przez naszych dziennikarzy" - zapowiadają radiowcy. Tegoroczny "Top" będzie o tyle wyjątkowy, że listy nie ułożą słuchacze, tak jak to było w przypadku Trójki. Dlaczego? "Nie mamy jeszcze systemu do głosowania. Obiecujemy jednak szybko to nadrobić" - zapewnia Radio 357.

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Muzyka

Radio 357 zagra "Top Wszech Czasów". Wrócą znane głosy

Jak czytamy w mediach społecznościowych, sterami nad "Topem Wszech Czasów" podzieli się trzech doskonale znanych "trójkowiczom" dziennikarzy. 1 stycznia w godzinach 9-13 na antenie pojawi się Piotr Stelmach; następnie - między 13 a 17 -  zagra Marcin Łukawski, zaś dzień zamknie Marek Niedźwiecki, który pozostanie ze słuchaczami do godz. 21. Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie tutaj

"Top Wszech Czasów" pierwszy raz odbył się w roku 1983, zaś w regularnej, corocznej formie ruszył 11 lat później. Od samego początku nad jego przygotowaniem czuwał Marek Niedźwiecki, który w maju tego roku opuścił szeregi Trójki po skierowanych w jego stronę oskarżeniach o nieprawidłowości w głosowaniu w ramach "Listy Przebojów Trójki". Słynne już 1997. notowanie "LP3" wygrała wymierzona w Jarosława Kaczyńskiego piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Od tamtej pory byli dziennikarze Programu Trzeciego zdążyli uruchomić dwie nowe rozgłośnie - Radio Nowy Świat oraz Radio 357. 

23 grudnia Radio 357 zaliczyło pierwszy duży sukces w postaci charytatywnej licytacji świątecznej, prowadzonej przez Kubę Strzyczkowskiego. Dziennikarz podtrzymał tradycję "trójkowych" bożonarodzeniowych aukcji, które prowadził przez 26 lat. Podczas kilkugodzinnej audycji na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja i pomocy dzieciom pozbawionym dostępu do zdalnej edukacji udało się zebrać prawie 280 tys. zł.

Więcej o: