Jean-Michel Jarre zaprasza na sylwestrowe show w wirtualnej paryskiej katedrze Notre-Dame

Niewiele już dzieli nas od wydarzenia, które wprowadzi świat w Nowy Rok. We współpracy z miastem Paryż i pod patronatem UNESCO pionier muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre wraz z francuskim start-upem VRrOOm przygotował spektakularny koncert osadzony w wirtualnej katedrze Notre-Dame de Paris. Wyjątkowe wizualizacje stworzone przez Jarre'a rozbłysną w sercu Paryża dzięki unikalnej laserowej scenografii 3D.

"Welcome to the Other Side" to jednorazowy, ekskluzywny, ogólnoświatowy, bezpłatny i otwarty dla wszystkich koncert, którego ambicją, poza świętowaniem w futurystyczny sposób Nowego Roku jest przesłanie nadziei na zakończenie mrocznych czasów, które przezywaliśmy w tym roku. Wydarzenie to jest wirtualnym zaproszeniem do Paryża, Miasta Światła, tętniącej życiem metropolii oraz siedziby najsłynniejszej na świecie katedry, która zajmuje wyjątkowe miejsce w zbiorowej świadomości oraz jest symbolem siły i światowego dziedzictwa, które nas łączy.

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Muzyka

Jean-Michel Jarre kończy rok w wirtualnej rzeczywistości. Możecie do niego dołączyć

Wirtualna rzeczywistość, w której odbędzie się koncert, daje możliwość wspólnej zabawy niezależnie od tego, gdzie przebywamy i czy jesteśmy odizolowani społecznie lub geograficznie. Transmisja koncertu 31 grudnia to nowatorskie dzieło, które niesie przesłanie: "Witaj w innej rzeczywistości, witaj w Nowym Roku, witaj na globalnej imprezie" - a wszystko to w wybranym przez widza wymiarze:

  • Społecznościowa platforma VRchat, dostępna na komputerach PC lub w wirtualnej rzeczywistości dla fanów wyposażonych w zestawy VR.
  • Transmisja na żywo na platformach Artysty i innych platformach społecznościowych za pośrednictwem dowolnego komputera PC lub Mac, smartfona lub tabletu.
  • Transmisja audio na żywo we francuskim radiu publicznym, France Inter.
  • Telewizyjna transmisja na żywo we francuskim kanale informacyjnym BFM Paris.
 

Jean-Michel Jarre zagra na żywo ze studia położonego w pobliżu Notre-Dame w Paryżu, podczas gdy jego awatar będzie grał w wirtualnej katedrze. Na 45-minutowy koncert złożą się utwory z nominowanego do nagrody Grammy albumu "Electronica", a także z nowych wersji klasyków "JMJ", "Oxygène" i "Equinoxe".

"Welcome to the Other Side" to zaproszenie do przejścia na drugą stronę lustra, aby przenieść się z fizycznego świata koncertów do wirtualnego świata fantasy. Wizjonerska kreatywność Jarre'a i talent programistów VRrOOm VR w połączeniu zaowocowały stworzeniem spektakularnego koncertu, który jest kamieniem milowym w wyznaczaniu nowych standardów muzycznej rozrywki jutra. Jarre, którego koncerty pobiły światowe rekordy pod względem liczby widzów i odbywały się w wielu z najbardziej znanych miejsc na naszym globie, pozostawił trwały ślad na światowej muzyce.

"Rzeczywistość wirtualna jest dziś dla koncertów tym, czym kino było dla teatru na początku jego istnienia, rodzajem ciekawostki. Wierzę, że VR stanie się jutro samodzielnym sposobem ekspresji" - mówi Jean-Michel Jarre. 1 stycznia 2021 roku o godzinie 15.00 na wszystkich platformach steramingowych opublikowany zostanie zapis tego koncertu zatytułowany "WELCOME TO THE OTHER SIDE - LIVE".

Więcej o: