Kazik w nowej piosence uderza w rząd PiS i TVP. "Zgniła maszyna chorej propagandy"

Kazik wraz z zespołem Satori opublikował nowy utwór, w którym krytykuje rząd PiS i TVP. "Fizjo, ratownik, lekarz, pielęgniarka - nie chcą żyć w patologicznym świecie Jarka" - śpiewają muzycy w teledysku do piosenki "Oddział Beznadziejnych Przypadków".

"Oddział Beznadziejnych Przypadków" to kolejny w tym roku utwór Kazika Staszewskiego, który odnosi się do aktualnych wydarzeń w Polsce. Tym razem Kazik nawiązał do działań rządu związanych z pandemią koronawirusa, kondycji służby zdrowia oraz samej Telewizji Publicznej.

Kazik i zespół Satori uderzają w rząd PiS i TVP. "Zgniła maszyna chorej propagandy"

Klip do "Oddziału Beznadziejnych Przypadków" rozpoczyna się od sceny, w której dwóch ubranych w garnitury mężczyzn gra w szachy. Wokół nich stoją medycy w białych fartuchach, którzy z każdym ruchem figurą na szachownicy padają jeden po drugim na ziemię.

Dalej w klipie pojawiają się sceny przypominające wywiad w telewizji informacyjnej. Na górze pojawia się pasek "Beznadziejna TV", a oprawa graficzna jednoznacznie kojarzy się ze stacją TVP Info.

Na SOR-ze padam i mówię jak jest. Kompletny chaos otacza mnie. Telefon dzwoni, słyszę znowu 'mamy zgon'. Minister powie, jak ciężko pracuje rząd. (...) Fizjo, ratownik, lekarz, pielęgniarka - nie chcą żyć w patologicznym świecie Jarka

- śpiewa wokalista Satori w scenie, w której gra medyka udzielającego wywiadu dziennikarzowi stacji.

I po co krzyczeć, nie jest tak źle. 'Wirus w odwrocie', mówili w TVP. Zgniła maszyna chorej propagandy. Kłamstwa kosztują całe 2 miliardy

- uderza w Telewizję Publiczną Kazik Staszewski w dalszej części utworu. W refrenie zaś zwraca się do rządu:

Bracia, siostry to my ochrona zdrowia. A rządzących zapraszamy do naszego pogotowia. Na oddział terapii beznadziejnych przypadków. Jeśli brak wam wyobraźni uczcie się od pięciolatków

W teledysku pokazano także wiele zdjęć dokumentujących pracę ochrony zdrowia podczas pandemii.

 

Utwór Kazika i kryzys w radiowej "Trójce"

W maju bieżącego roku Kazik Staszewski opublikował utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" - nawiązał w nim do Jarosława Kaczyńskiego, który odwiedził cmentarz Powązkowski w Warszawie, pomimo tego, że nekropolia była zamknięta dla odwiedzających groby swoich bliskich ze względu na pandemię koronawirusa.

zdjęcie ilustracyjne Palestyńska "królowa techno" aresztowana za poprowadzenie imprezy w meczecie

Utwór zajął pierwsze miejsce w notowaniu Listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, które następnie zostało unieważnione przez dyrekcję rozgłośni. Stacja tłumaczyła się tym, że złamano regulamin poprzez wprowadzenie utworu spoza listy do głosowania. Unieważnienie wyników listy przebojów zostało odebrane przez wiele osób jako cenzura. W wyniku skandalu z radia odeszło kilkunastu dziennikarzy, w tym Marek Niedźwiecki i Piotr Metz.

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy
Więcej o: