Jest oficjalna data startu Radia 357, a z nią szeroko zakrojone plany

Radio 357 wystartuje 5 stycznia - to data nieprzypadkowa, bo odznaczająca trzy miesiące od startu zbiórki na powstanie radia w serwisie Patronite. Radiowcy zapowiedzieli, jak będzie wyglądać pierwszy dzień nadawania oraz ujawnili, że prowadzą rozmowy o współpracy m.in. z Cyfrowym Polsatem i Canal+.

"3 miesiące po starcie zbiórki. 5 stycznia 2021, o godz. 6.30. 7 audycji na start" - zapowiada w mediach społecznościowych Radio 357. Podczas wtorkowej transmisji na YouTube Paweł Sołtys i Michał Gąsiorowski opowiedzieli o tym, czego patroni i słuchacze mogą się spodziewać w dniu debiutu nowej rozgłośni, jak również tuż po nim. 

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Muzyka

Radio 357. Program na pierwszy dzień nadawania

Od 5 stycznia Radio 357 będzie działać w tzw. formie 0.9, przez co założyciele rozumieją nadawanie w określonych godzinach, bez serwisów informacyjnych i publicystyki. Te - wraz z innymi programami, które zapełnią widoczne obecnie w ramówce luki - mają się pojawić wraz z osiągnięciem w ramach zbiórki na Patronite progu 485 tys. zł miesięcznie (obecnie kwota regularnego wsparcia wynosi ponad 395 tys. zł). Tak też m.in. audycja "Okno wystawowe", która docelowo ma być pasmem publicystycznym z różnymi prowadzącymi i tematami za każdym razem, na razie zostanie zapełniona muzyką.

 

Jak mówią radiowcy, trwają rozmowy na temat umieszczenia Radia 357 w ofertach m.in. Cyfrowego Polsatu, UPC, Multimediów oraz Canal+. Póki co z rozgłośnią można się połączyć przez jej stronę internetową, a także Open.FM i WP Pilot. W przygotowaniu jest również aplikacja mobilna, przechodząca obecnie wymagane testy. Największym testem dla całego Radia 357 będzie właśnie 5 stycznia, kiedy w eterze pojawią się następujące programy:

- 6.30 - "Poranek inny niż wszystkie" - prowadzenie: Marcin Łukawski z udziałem Krystiana Hanke i dr. Tomasza Rożka

- 9.30-12.00 - "Kieruj się na południe" - prowadzenie: Marek Niedźwiecki

- 12.00 - "Co Państwo na to?" - prowadzenie: Kuba Strzyczkowski

- 13.00 - "Wersja polska" - audycja prezentująca muzykę polskich wykonawców

- 15.00-16.00 - "Okno wystawowe" – rozmowy i muzyka z udziałem dziennikarzy 357

- 16.00-17.00 - audycja niespodzianka; jej prowadzeniem mają się zajmować artyści, m.in. Krzysztof Zalewski, Organek, Daria Zawiałow ("Muzyczna gwiazda")

- 17.00-19.00 – "Popołudnie Radia 357" - audycja Patrycjusza Wyżgi i Ernesta Zozunia

- 19.00-21.00 - "Playlista Radia 357" - audycja muzyczna Tomasza Michniewicza

- 21.00-22.00 - początkowo muzyka, z czasem pasmo publicystyczne

Pełna wersja dotychczasowej ramówki przewiduje m.in. sporo atrakcji na weekendy. W piątki dzień będzie otwierać Ola Budka, zaś od 10 pasmo mają po kolei przejmować: Tomasz Michniewicz z audycją o "sprawach globalnych i podróżach", dalej: Michał Olszański, Marta Malinowska, następnie Katarzyna Borowiecka z dwugodzinnym programem wokół filmów i seriali, zaś od 16 do 19 - Kuba Strzyczkowski. Na slot 19-22 jest zaplanowana lista przebojów, nazwana roboczo "LP357". Później, do 24, ze słuchaczami zostanie Piotr Stelmach w audycji "Młoda muzyka".

Ernest Zozuń Jest ramówka Radia 357. Do ekipy dołączyli Zozuń, Szwajgier i Gąsiorowski

Zanim Radio 357 rozpocznie regularne nadawanie, 1 stycznia wyemituje swój własny "Top Wszech Czasów". "Przez 12 godzin będziemy grali najważniejsze utwory wybrane przez naszych dziennikarzy" - czytamy w mediach społecznościowych. Prowadzeniem audycji zajmą się Marcin Łukawski, Piotr Stelmach i Marek Niedźwiecki - pomysłodawca "trójkowego" "Topu Wszech Czasów", który rozbrzmiewał na antenie regularnie od 1994 roku.

Marek Niedźwiecki Marek Niedźwiecki znowu poprowadzi "Top Wszech Czasów". Już nie w Trójce

Więcej o: