"Top Wszech Czasów" Radia 357 dużym sukcesem. Radiowcy chwalą się imponującymi liczbami

1 stycznia w radiu tradycyjnie wybrzmiał "Top Wszech Czasów" - nie był to jednak "Top" Trójki, ale Radia 357, założonego przez byłych dziennikarzy Programu Trzeciego. Piotr Stelmach, Marcin Łukawski i Marek Niedźwiecki przez 12 godzin prezentowali swoje osobiste "topowe" listy, zaś pod koniec dnia Radio 357 pochwaliło się wynikami słuchalności.

Dla wielu wiernych fanów Trójki 1 stycznia był dniem wielkich wzruszeń, choć do połowy 2020 roku niewiele wskazywało na to, że na takie wzruszenia znajdzie się miejsce. Nowy Rok otworzył "Top Wszech Czasów" w Radiu 357 - to tam nadaje teraz m.in. Marek Niedźwiecki, pomysłodawca "Topu", który po raz pierwszy wybrzmiał w Programie Trzecim w 1983 roku, zaś regularnie był emitowany od roku 1994. Po odejściu z Trójki Niedźwiecki do spółki z Piotrem Stelmachem i Marcinem Łukawskim zaprezentowali własne "topy" w miejsce wyników głosowania słuchaczy, nad którego wprowadzeniem Radio 357 dopiero będzie pracować.

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy

"Top Wszech Czasów" Radia 357 ciepło przyjęty przez fanów Trójki

Po komentarzach facebookowiczów można sądzić, że "Top Radia 357" zdał egzamin. "Dziękujemy za cudowny początek roku, tradycja z powiewem świeżości", "Potraktujmy to jak bardzo obiecujący spoiler przyszłości" czy "Unosi się duch Trójki sprzed kilku lat... Fantastyczny dzień, pozdrowienia dla wszystkich Panów Redaktorów, oby tak dalej!" - to niektóre z licznych entuzjastycznych wypowiedzi. Z anteny Radia 357 popłynęły doskonale znane śledzącym "Top" słuchaczom utwory, jak m.in. "Riders On the Storm" The Doors, "Bohemian Rhapsody" Queenu i "Stairway to Heaven" Led Zeppelin.

"Pewnie Państwa interesuje słuchalność "Topu Radia 357". W każdej chwili dzisiejszej audycji słuchało przynajmniej 120 tys. osób. To tak zwany zasięg sekundowy, czyli ile osób realnie siedziało przy głośnikach w trakcie każdej piosenki. Wystawiliśmy w tym czasie ponad pół miliona streamów" - poinformowało na Facebooku Radio 357. Nie obyło się bez przytyku do Trójki, która w 2020 roku odnotowywała systematyczne spadki słuchalności aż do najgorszego poziomu w historii. "Wiedzą Państwo, jaka to słuchalność w odniesieniu do stacji FM? Mniej więcej połowa zasięgu Pewnego Radia, które wszyscy dobrze znamy" - czytamy na profilu Radia 357.

Pojawiła się też łyżka dziegciu - część komentujących przypomniała ekipie twierdzącej, że "żadna stacja internetowa nie ma takiego zasięgu", o pierwszych wynikach Radia Nowy Świat. Powstała w lipcu rozgłośnia w dniu debiutu mogła się poszczycić ponad 451 tys. słuchaczy, co i tak nie stanowiło ostatecznego wyniku. "Kibicuję wam bardzo, ale trochę za dużo pychy w tych wpisach..." - skwitował jeden z internautów.

Wojciech MannWojciech Mann zabiera głos w sprawie konfliktu z Radiem 357

Radio 357. Kiedy start?

Radio 357 oficjalnie wystartuje 5 stycznia - to data nieprzypadkowa, bo odznaczająca trzy miesiące od startu zbiórki na powstanie radia w serwisie Patronite. Radiowcy zapowiedzieli, jak będzie wyglądać pierwszy dzień nadawania oraz ujawnili, że prowadzą rozmowy o współpracy m.in. z Cyfrowym Polsatem i Canal+. Od 5 stycznia radio będzie działać w tzw. formie 0.9, przez co założyciele rozumieją nadawanie w określonych godzinach, bez serwisów informacyjnych i publicystyki. Te - wraz z innymi programami, które zapełnią widoczne obecnie w ramówce luki - mają się pojawić wraz z osiągnięciem w ramach zbiórki na Patronite progu 485 tys. zł miesięcznie (2 stycznia przed południem kwota regularnego wsparcia wynosiła ponad 425 tys. zł - to wzrost o 30 tys. zł w trzy dni).

Ważne ogłoszenie - Radio 357Jest oficjalna data startu Radia 357, a z nią szeroko zakrojone plany

Więcej o: