Radio 357 wystartowało. Gdzie słuchać nowej rozgłośni? Kogo usłyszymy na antenie?

Radio 357 to nowa rozgłośnia stworzona przez byłych dziennikarzy Polskiego Radia. Rozgłośnia rozpoczęła swoją działalność 5 stycznia 2021 r., dokładnie trzy miesiące po ogłoszeniu wiadomości o powstaniu nowego radia. Kogo usłyszymy w Radiu 357? Gdzie można słuchać radia?

Radio 357 rozpoczęło swoją działalność we wtorek o godz. 6:30 od porannego programu prowadzonego przez Marcina Łukawskiego. Nowa rozgłośnia została stworzona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki, którzy zapowiadają, że słuchacze Radia 357 otrzymają "to, co pamiętają, za czym tęsknią, a czego dziś już nie słychać".

Radio 357 rozpoczęło działalność. "Nie interesuje nas odgrzewanie starych przebojów"

Rozgłośnia rozpoczyna swoją działalność od formuły Radia 0.9, czyli wstępnej, rozbiegowej formuły projektu, która na razie nie zawiera publicystyki. Z czasem, wraz z osiągnięciem odpowiedniego poziomu zbiórki pieniędzy na Patronite, rozgłośnia chce przekształcić się w Radio 2.0, na antenie którego będą pojawiać się serwisy informacyjne, sport, sprawy międzynarodowe i publicystyka.

'30 ton - lista, lista przebojów' /Prowadził "30 ton". Nigdy nie pokazał twarzy, a jego głos kojarzyli wszyscy

Na antenie Radia 357 pojawią się poranki z Marcinem Łukawskim, audycje z udziałem Marka Niedźwieckiego oraz muzyka Piotra Stelmacha. Zespół Radia 357 zapowiada, że Katarzyna Borowiecka opowie o filmach, Piotr Kaczkowski przeliczy płyty, a po południu Tomasz Michniewicz opowie o najnowszych wydarzeniach ze świata, a Ola Budka zagra, jak tylko ona potrafi.

"Chcemy tworzyć taką antenę, jaką tworzyliśmy w jej najlepszych latach. Świeżą, odważną, opiniotwórczą, wyznaczającą nowe trendy. Nie interesuje nas odgrzewanie starych przebojów. Mamy dla Państwa projekt na miarę 2020 roku - nowoczesną formułę, którą pewnie byłoby dziś Państwa radio, gdyby przez ostatnie lata miało większe szczęście do zarządzających" - zapowiadają radiowcy.

Radio 357. Gdzie słuchać? Kto prowadzi programy?

W zespole Radia 35 znaleźli się Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Krystian Hanke, Michał Olszański, Paweł Sołtys, Katarzyna Kłosińska, Marta Malinowska, Ernest Zozuń, Izabela Woźniak, Michał Gąsiorowski, Tomasz Jeleński, Marcin Cichoński, Agnieszka Szwajgier i wielu innych.

Nowego radia można słuchać na stronie internetowej radio357.pl, w WP Pilot, OpenFm, dekoderach Canal+, Patronite Audio, Replaio, MyTuner, MediaU, YamahaMusicCast, Frontier Nuvola, Radio Browser, Radio Polska oraz w specjalnych aplikacjach dostępnych w Google Play i AppStore. W czasie audycji w Radiu 357 nie będą emitowane bloki reklamowe.

Radio 357. "Nie będzie u nas żadnej kontroli czy cenzury"

Radio 357 ma już za sobą pierwszy sukces. 1 stycznia wyemitowano "Top Wszech Czasów Radia 357", muzyczny ranking wszech czasów, który wraz z każdym początkiem nowego roku wybrzmiewał na antenie radiowej Trójki. W każdym momencie audycji Radia 357 słuchało przynajmniej 120 tys. osób. To tak zwany zasięg sekundowy, oznaczający realną liczbę osób, która siedziała przy głośnikach w każdej sekundzie audycji.

Krystyna JandaJanda: Podałam rektorowi listę kolegów, mieli być ambasadorami akcji w lutym

Radiowcy zapowiadają, że nowa rozgłośnia będzie całkowicie wolna od wpływu polityków. "Nie wspieramy żadnej partii politycznej, z żadną nie sympatyzujemy i żadnej się nie kłaniamy. Nie będzie u nas żadnej kontroli, realizacji partyjnych interesów czy cenzury. Zgodnie z najlepszymi standardami dziennikarstwa nasi dziennikarze nie będą ujawniać swoich preferencji politycznych" - poinformowali radiowcy.

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy
Więcej o: