"Walcz". Organek wraca z nowym singlem. Utwór jest częścią akcji dotyczącej zdrowia psychicznego

Po sukcesach odniesionych przez albumy "Głupi" oraz "Czarna Madonna" kwartet ORGANEK otwiera następny rozdział w swojej twórczości. Premierowy singiel zespołu nosi tytuł "Walcz". Klip do utworu wyreżyserowała Agata Trzebuchowska, zaś jedną z głównych ról zagrała Eliza Rycembel.

Po utworach, które pokochała publiczność, takich jak "Głupi Ja", "Wiosna", "Czarna Madonna", "Mississippi w ogniu" i "Pogo" nadszedł czas na piosenkę "Walcz". Tomasz Organek wraz z przyjaciółmi opowiada trudną historię człowieka, która w okresie pandemii jest szczególnie ważna.

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Muzyka

"Walcz". Tomasz Organek: Musimy walczyć o siebie, nikt za nas tego nie zrobi

- "Walcz" to piosenka o nas wszystkich, czyli o ludziach, którym ostatni rok dał w kość. Ale wychodzimy z niego mocniejsi, bo walka jest wpisana w naszą tożsamość - mówi Tomasz Organek. - Ciężko się nam wszystkim ostatnio żyło, trochę "świata" zwaliło się na nasze głowy. Nie znam chyba osoby, która nie doświadczyła w ostatnim czasie jakiegoś rodzaju kryzysu psychicznego. Wraz z Fundacją Człowiek postanowiliśmy stworzyć pewnego rodzaju ułatwienie dla osób, które zdecydują się poszukać pomocy dla siebie lub bliskich. Stworzyliśmy mapę sprawdzonych adresów do specjalistów, terapeutów, która to mapa cały czas będzie się jeszcze zapełniała kolejnymi adresami. Musimy walczyć o siebie, nikt za nas tego nie zrobi.

Utwór "Walcz" jest częścią akcji informacyjnej Fundacji Człowiek dotyczącej bezpłatnej pomocy terapeutycznej osobom w kryzysie psychicznym, w tym poszkodowanym w wyniku obecnej epidemii COVID-19. Reżyserką i autorką scenariusza do teledysku do "Walcz" jest Agata Trzebuchowska, znana kinowej publiczności z głównej roli w nagrodzonym Oscarem filmie Pawła Pawlikowskiego "Ida". Za zdjęcia odpowiada Maciej Edelman. Wśród aktorów zaproszonych do teledysku jest Eliza Rycembel.

 
Więcej o: