Legendarne głosy połączyły siły. Barry Gibb i Dolly Parton nagrali piękną wersję utworu "Words"

Dwie legendy światowej sceny muzycznej - Barry Gibb i Dolly Parton - połączyły swoje talenty w nowej wersji utworu "Words" z repertuaru niezapomnianych Bee Gees. Ich duet to trzeci singiel z najnowszego albumu Barry'ego Gibba, który ponownie wziął na warsztat przeboje tworzonego z braćmi zespołu. "Greenfields: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1" powstał z udziałem znakomitych gości.

"Words" to trzeci singiel pochodzący z przygotowanego przez Barry’ego Gibba nowego albumu: "Greenfields: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1", który zadebiutuje 8 stycznia. Gibb spełnia swoje marzenie o współpracy z artystami, których od zawsze podziwiał. Obok Dolly Parton na płycie w repertuarze The Bee Gees wraz z Barrym pojawili się: Alison Krauss, Olivia Newton-John, Sheryl Crow, Miranda Lambert, Keith Urban, Brandi Carlile, David Rawlings & Gillian Welch, Jason Isbell, Jay Buchanan, Little Big Town i Tommy Emmanuel. Za produkcję płyty odpowiada laureat Grammy Dave Cobb.

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Muzyka

Barry Gibb z gośćmi wraca do twórczości Bee Gees na albumie "Greenfields: The Gibb Brothers Songbook"

Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo był utwór "Words of Fool" w duecie z Jasonem Isbellem, zaś drugim "Butterfly" w interpretacji Davida Rawlingsa & Gilliana Welcha. W komentarzach do wspólnego wykonania "Words" przez Dolly Parton i Barry'ego Gibba miłośnicy Bee Gees nie szczędzą ciepłych słów i wzruszeń. "Ich głosy są zaprawione przez życie, a ich dusze przeszły wiele. Można z nimi poczuć prawdziwą więź" - pisze jeden z internautów.

 

"New York Times" napisał o Gibbie m.in., że "jego misją jest utrzymać muzykę Bee Gees przy życiu i że jego głos po ponad sześciu dekadach od pierwszego nagrania jest nadal nie tylko silny, ale wciąż ma szerokie spectrum możliwości". W magazynie "Rolling Stone" w cyklu "Musicians On Musicians" Jason Isbell opowiedział o sytuacji, kiedy tuż po nagraniu "Words of a Fool" dał posłuchać tej wersji swojej żonie, która orzekła, że to najlepsze co słyszała w jego wykonaniu. Jason odparł: - Cóż, śpiewałem w duecie z samym Barrym Gibbem, musiałem się wznieść na swój absolutny szczyt.

- Od pierwszego dnia, gdy weszliśmy do RCA Studios w Nashville (tego samego, w którym magię tworzyli Elvis, Willie, Waylon, Roy, The Everly Brothers i wiele innych legend), album po prostu zaczął się tworzyć. Jestem bardzo wdzięczny, że miałem okazję do pracy z Dave’em i wszystkimi znakomitymi artystami, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Każdy dał nam swój czas i talent. Te spotkania zainspirowały mnie tak bardzo, że brakuje mi słów na opisanie tego. Głęboko czuję, że Maurice i Robin pokochaliby ten album z różnych powodów. Chciałbym, abyśmy mogli nagrywać go wszyscy razem… Czułem ich obecność w studiu - powiedział Barry Gibb.

Kariera sir Barry’ego Gibba trwa ponad pięć dekad. Razem z braćmi Maurice’em i Robinem artysta stworzył jedną z najpopularniejszych grup w historii rock and rolla. Na koncie mają ponad 200 mln sprzedanych albumów. Z dziewięcioma singlami jako wykonawca Gibb zalicza się do grona najbardziej dochodowych kompozytorów wszech czasów (łącznie ma na koncie 16 numerów jeden). Znajduje się na siódmym miejscu najbardziej kasowych producentów (z 14 singlami na szczycie). Wraz z Johnem Lennonem i Paulem McCartneyem dzieli wynik największej liczby singli na pierwszym miejscu w ciągu jednego roku kalendarzowego – siedem utworów.