Natalia Zastępa we współpracy z zespołem Sonbird prezentuje nowy singiel "Mantry"

Coraz bliżej premiery debiutanckiego albumu i coraz ciekawiej. Natalia Zastępa po sześciu udanych singlach prezentuje nowy utwór "Mantry" z gościnnym udziałem indie rockowego zespołu Sonbird. Utwór zapowiada debiutancki album Zastępy, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2021.

"Mantry to dźwięki, wibracje, które chronią nasze umysły, zapewniają ich oczyszczenie, opanowanie energii. Pod mantry mogą podszywać się różnorakie głosy, niekoniecznie uprawnione do tego, by kierować czyjąś drogą. Ponieważ jednak mają sporą rzeszę zwolenników, mimowolnie idziemy w ich kierunku" - mówią twórcy utworu "Mantry" w wykonaniu Natalii Zastępy i Sonbird. To kompozycja Tomasza Morzyduszy oraz Natalii Wrzosińskiej, która jest także autorką tekstu. Za produkcję odpowiadają Michał Pietrzak i Tomasz Morzydusza. Miks i master to zasługa Bartosza Kopyta.

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Muzyka

Natalia Zastępa i Sonbird wzywają, by odpuścić sobie bieg prowadzący donikąd

- Utwór ‘Mantry’ opowiada o szybkim tempie naszego życia, które sami sobie narzucamy - opowiada Natalia Zastępa. - Przez to łatwo gubimy gdzieś swoją indywidualność, próbując dogonić innych i narzucone wzorce. To wszystko sprawia, że czujemy się przytłoczeni i zwyczajnie zmęczeni. Warto zwolnić i "skończyć bieg na bieżni", który ostatecznie prowadzi donikąd.

"Tańczymy, chociaż wcale nie mamy ochoty, bo gdyby nikt nie patrzył, najchętniej byśmy stali. Biegniemy, chociaż tak naprawdę wcale nie odczuwamy żadnej radości z ruchu. Po cichu marzymy, by móc się wylogować, nie śledzić wszystkiego 24h/dobę. Współczesnymi mantrami mogą stać się wiadomości, trendy, memy, challenge, pasty, wirale. Czy musimy je wszystkie obserwować? Czy nie możemy wyłączyć się z tego strumienia przekazu i kroczyć indywidualną ścieżką?" - pytają twórcy.

Do singla "Mantry" powstał teledysk w reżyserii Piotra Smoleńskiego. W klipie, oprócz Natalii Zastępy i zespołu Sonbird, możemy podziwiać również gościa specjalnego - uroczego golden retrievera o imieniu Baffet. 

 

Natalia Zastępa ma na koncie sześć solowych singli: "Za późno", "Nie żałuję", "Kłopoty", "Rudy", "Niech się stanie" oraz "Lava Lamp". Obecnie przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty, której premiera jest zaplanowana na wiosnę 2021. W 2020 roku Natalia zaprezentowała się na scenie 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Z kolei SONBIRD to czterech młodych muzyków z Żywca grających współczesnego indie rocka z nieczęsto spotykanym zaangażowaniem. Zdobyli nominację do nagrody muzycznej Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Rock za płytę "Głodny".