Lana Del Rey uchyliła rąbka tajemnicy o swojej nowej, siódmej płycie. Pojawił się singiel z klipem

Lana Del Rey powraca z muzycznymi nowościami. W poniedziałek w sieci pojawił się teledysk do pierwszego promującego wydawnictwo singla o tym samym tytule co album - "Chemtrails Over The Country Club".

Artystka napisała utwór wspólnie z Jackiem Antonoffem, a za reżyserię klimatycznego wideo odpowiada BRTHR. Piosenka jest zapowiedzią siódmego studyjnego albumu wokalistki, która niedawno wydała swój pierwszy tomik poezji.

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Muzyka

Lana Del Rey zaprezentowała wyczekiwany nowy teledysk

Następca świetnie przyjętego, nominowanego do Grammy "Norman Fucking Rockwell", nazywa się tak jak pierwszy singiel – "Chemtrails Over The Country Club". Patrząc na teledysk, można w ciemno powiedzieć, że Lana nadal mocno inspiruje się "starym" Hollywood, stylem retro i dawnymi gwiazdami - w końcu nawet jej pseudonim artystyczny wziął się od połączenia imienia aktorki Lany Turner i marki samochodu Forda Del Rey. 

 

Lana Del Rey była pięciokrotnie nominowana do nagród Grammy - dwukrotnie w kategorii za najlepszy album pop oraz w kategorii za najlepszą piosenkę filmową ("Young and Beautiful" z filmu "Wielki Gatsby"). Płyta "Norman Fucking Rockwell" doczekała się nominacji w kategorii album roku, zaś promujący ją tytułowy singiel walczył o nagrodę dla najlepszej piosenki roku. Za piosenkę "Big Eyes", która wykorzystana została w filmie "Wielkie oczy", Del Rey była nominowana do Złotego Globu.

Nicki Minaj, Tracy ChapmanNicki Minaj zapłaci Tracy Chapman setki tysięcy dolarów za wykorzystanie jej hitu

Premiera najnowszej płyty artystki jest zaplanowana na 19 marca 2021. Pełna tracklista prezentuje się następująco:

1. White Dress

2. Chemtrails Over The Country Club

3. Tulsa Jesus Freak

4. Let Me Love You Like A Woman

5. Wild At Heart

6. Dark But Just A Game

7. Not All Who Wander Are Lost

8. Yosemite

9. Breaking Up Slowly

10. Dance Till We Die

11. For Free