Pola Rise & Andy Ward żegnają rok 2020. "Zapraszamy Was do szaleńczego tańca"

Polsko-australijski duet Pola Rise & Andy Ward prezentuje już trzeci singiel oraz klip z nadchodzącego wspólnego wydawnictwa. Utwór "We Are Done" możemy odczytywać w dwóch wymiarach: z jednej strony jest to opis toksycznej relacji, w której dwie osoby szantażują się nawzajem emocjonalnie, z drugiej jest to symboliczne rozliczenie się z minionym rokiem.

Teledysk to obraz klimatem przypominający kultowy film "Cztery pokoje" lub "Climax". Jak piszą twórcy, bohaterowie, w których kreacje wciela się plejada aktorów, pokazują w surrealistycznej soczewce naszą samotność, izolację i w rezultacie szaleństwo, do jakiego doprowadziła nas rzeczywistość roku 2020. To m.in. Agnieszka Warchulska w niesamowitej roli groteskowej recepcjonistki, Kuba Wieczorek jako paranoik i kolekcjoner papieru toaletowego oraz Mariusz Drężek w zaskakującej kreacji… drag queen. 

Opętańczy, ekscentryczny taniec, któremu oddają się bohaterowie w końcówce klipu jest jakby tańcem na grobie tego feralnego czasu, alegorycznym powiedzeniem "We are done 2020".

 

"Zapraszamy Was do szaleńczego tańca! Mam nadzieję, że każdy z Was odnajdzie tu swoje "pandemiczne stany" - napisała Pola Rise na Facebooku, pokazując po raz pierwszy teledysk do tego utworu.

09.04.2020 Warszawa, ulica Myśliwiecka, siedziba Trójki Polskiego Radia.Trójkę wyprzedzają już trzy stacje, których nawet nie słychać w całej Polsce

Za reżyserię klipu odpowiada Nata Szada, a za scenariusz także Pola Rise. "We are done" to trzeci, po "Higher" i "Mama Said" singiel z albumu Poli Rise & Andy'ego Warda. 

Zobacz wideo Śpiewać każdy może? Ci artyści mają wiele talentów