Brodka wraca w rapowym stylu. Wokalistka rozpaliła "Żar" w duecie z PRO8L3Mem

Monika Brodka kazała fanom poczekać dłuższą chwilę na muzyczne nowości, ale wraca z pompą. Wokalistka wzięła udział w kampanii "Tak To Robię" marki Ballantine's i w jej ramach połączyła siły z hip-hopowym duetem PRO8L3M, który stoi za "Art Brut 2" - jedną z najpopularniejszych polskich płyt 2020 roku. Efektem ich współpracy jest kawałek "Żar", czyli "hołd dla wszystkich, którzy nie boją się ryzykować i iść pod prąd".

Historia Moniki Brodki i PRO8L3Mu sięga nieco dalej niż singla, który ukazał się w środę. Jeszcze w 2013 roku Oskar Tuszyński w numerze "Tori Black" sugerował, że chętnie spotkałby Brodkę (niekoniecznie pod muzycznym pretekstem). Spotkać się udało w 2017 roku na scenie Męskiego Grania, gdzie Brodka wykonała wraz z PRO8L3Mem swój kawałek "Sauté". Po kolejnych czterech latach nadeszła pora na przejście na nowy poziom znajomości i na "Żar", czyli wspólny utwór Brodki i hiphopowego duetu, przyjęty przez słuchaczy bardzo ciepło.

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Muzyka

PRO8L3M i Monika Brodka "prowokują do życia w zgodzie ze sobą" w nowym utworze

"Żar" powstał w ramach kampanii marki Ballantine's pod nawiasem wspomnianym w tytule hasłem "Tak To Robię". "Chcieliśmy sprowokować ludzi do życia w zgodzie ze sobą, wbrew presji, której źródłem są wszechobecne oczekiwania ze strony społeczeństwa, rodziny, czy przyjaciół. Warto iść własną ścieżką, ale do tego potrzeba odwagi, dlatego powstał ten utwór - róbcie swoje i bądźcie autentyczni, bo tylko to się liczy" - zapewniają twórcy w opisie do klimatycznego teledysku w reżyserii Andiamo. 

 

Za muzykę jak zwykle odpowiada Steez83, zaś autorami tekstu są Oskar i Brodka - ta ostatnia w numerze nie tylko śpiewa, ale i rapuje. To nie pierwszy raz, kiedy wokalistka sięgnęła po hiphopowe klimaty - niedawno pokazała, co potrafi w swojej wersji #Hot16Challenge2, która do tej pory doczekała się na YouTube ponad 1,5 mln wyświetleń i tak entuzjastycznych komentarzy, jak m.in. "nie rapuj więcej, bo raperzy zostaną bez pracy".

Wszechstronna artystka kilka dni temu ogłosiła na Facebooku, że "w nowy rok wchodzi z nową energią i na własnych zasadach". Wiążemy z obietnicą Brodki spore nadzieje - w maju minie pięć lat od wydania przez nią albumu "Clashes", dlatego tym bardziej niecierpliwie czekamy na kolejne świeżynki. Wytwórnia Kayax przy okazji premiery "Żaru" zapowiedziała na Facebooku, że Brodka "dopiero się rozkręca" - pozwolimy sobie trzymać za słowo.

Więcej o: