Oxford Drama singlem "Not My Friend" zapowiada nowy album. Do utworu powstał berliński teledysk

"Not My Friend" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album wrocławskiego zespołu Oxford Drama. Utwór wskazuje kierunek muzyczny, który Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka eksplorują na swoim trzecim wydawnictwie - bogate gitarowe aranżacje i utrzymane w art-rockowym stylu syntezatorowe pejzaże.

"Not My Friend" to przede wszystkim otwarcie historii, która w pełni zaprezentowana zostanie w dniu premiery albumu - twórcy nadali mu formę albumu koncepcyjnego. Klucz do odczytania jego znaczenia znajduje się w tekstach Gosi Dryjańskiej, z podkreśleniem powtarzanych kilkukrotnie w otwierającym utworze słów "…and time is not my friend".

Zobacz wideo Wywiad z YungBludem

Oxford Drama szykują trzecią płytę. Zapowiada ją singiel "Not My Friend"

Do utworu powstał berliński teledysk autorstwa Jakuba Jakobiszyna (aka korbusje). Zdjęcia do klipu nakręcono w lipcu 2020 roku. Oprawa graficzna to dzieło Hanny Cieślak. Za miks i mastering odpowiada wieloletni współpracownik zespołu Michał Kupicz. 

 

Premiera nowego albumu Oxford Drama zaplanowana jest na wczesną wiosnę. Do tej pory duet, który Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka założyli w 2014 roku ("z nudy i zmęczenia mało ciekawymi studiami") ma na koncie ciepło przyjęte przez słuchaczy i krytyków płyty "In Awe" oraz "Songs", a także EP-ki "Fluctuations" i "Oxford Drama".