Maja Kapłon po "The Voice" przeszła operację kręgosłupa, teraz śpiewa "Proszę o lek"

Maja Kapłon, którą na pewno pamiętają widzowie "The Voice of Poland", od lat żyła z poważną skoliozą. Teraz jest już po operacji, podczas której lekarze wydłużyli jej kręgosłup o 10 cm i chce odwdzięczyć się za dobro, które ją spotkało, a także pomóc innym w podobnej sytuacji. Stąd pomysł na przekazanie zysku z najnowszej piosenki na cele charytatywne. Utwór "Proszę o lek" doczekał się pięknego teledysku.

Jak zapowiadają twórcy "Proszę o lek", 100 proc. zysku z utworu zostanie przekazane na cele charytatywne dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa. Autorką tekstu jest Maja Kapłon, a muzykę napisała wspólnie z Marcinem Krynickim, Jarkiem Szafarynem, Robertem Dudkiewiczem i Robertem Radkiewiczem. Scenariusz teledysku to także pomysł piosenkarki, która stworzyła go razem z Pawłem Grabowskim.

 

Bo to grzechHBO GO pokaże serial o gejach w czasie dramatycznego wzrostu zakażeń AIDS

Maja Kapłon: Blizna to moje trofeum

W jednym z pierwszych ujęć klipu Maja Kapłon pokazuje się w sukni mocno eksponującej jej pooperacyjną bliznę. Jak opowiadała w "Dzień dobry TVN", traktuje ją nie jako coś wstydliwego, a jako "trofeum":

Ta moja blizna jest znakiem, pamiątką tego, co przeszłam. Tego, że dam radę wiele znieść.

Maja Kapłon i Dandysi postanowili wykorzystać akurat utwór "Proszę o lek" w akcji charytatywnej, choć, jak przyznała wokalistka, powstał wcześniej niż wpadli na taki pomysł. Początkowo była to piosenka o jednym z jej poprzednich związków, ale zyskała nowy wymiar. 

Zobacz wideo Wywiad z Krystianem Ochmanem, zwycięzcą "Voice of Poland"

Maja Kapłon jest finalistką ósmej edycji programu "The Voice of Poland". W 2019 roku poinformowała, że w związku z jej chorobą pojawiły się kolejne komplikacje - pręt, który podtrzymywał jej kręgosłup, złamał się. Kapłon potrzebowała aż 5 milionów złotych na operację w USA. Zbiórka zorganizowana w sieci oraz specjalny koncert charytatywny przyniosły efekt i Kapłon przeszła na początku zeszłego roku operację kręgosłupa w Stanach Zjednoczonych.

Maja Kapłon tuż przed operacją kręgosłupa. Pokazała jego model. "Pokręcona dziewczyna" >>

Armie Hammer i Jennifer LopezArmie Hammer rezygnuje z roli, bo pojawiły się wobec niego oskarżenia o kanibalizm