Olivia Rodrigo zagarnia wielbicieli szturmem. Skąd już teraz wiemy, że to jedna z największych gwiazd 2021 roku?

Ledwo rozpoczęliśmy 2021, a już możemy mówić o pierwszej wielkiej gwieździe muzyki pop tego roku. To zaledwie 17-letnia Olivia Rodrigo, której debiutancki autorski singiel "drivers license" robi furorę w internecie i bije kolejne rekordy. W czwartek, 14 stycznia, zaledwie pięć dni od premiery, utwór trafił na pierwsze miejsce Spotify Polska Top 50.

Choć Olivia Rodrigo ma dopiero 17 lat, o uczuciach śpiewa naprawdę dojrzale. Ważne, ale i teoretycznie zwyczajne doświadczenie - zdobycie wymarzonego prawa jazdy - zainspirowało wokalistkę do napisania piosenki z utraconą miłością w tle. Słychać tam inspiracje Lorde czy Taylor Swift - ba, druga z pań osobiście napisała do Olivii, żeby jej pogratulować ogromnego sukcesu "drivers license". Kim jest Rodrigo, która migiem stała się murowaną kandydatką do tytułu gwiazdy 2021 roku?

Zobacz wideo Wywiad z YungBludem

Olivia Rodrigo dostała prawo jazdy. I podbiła świat piosenką na ten temat

Dorastała w Temecula w Kaliforni. Śpiewanie było jej pierwszą miłością. Na pierwsze lekcje zaczęła uczęszczać jako 4-latka. Niedługo potem zaczęła naukę gry na pianinie. W wieku 12 lat grała już na gitarze. Dzięki sugestii swojego nauczyciela śpiewu, Rodrigo zaczęła się interesować karierą aktorską. Zaczynała od przedstawień w podstawówce i gimnazjum. Pierwsze doświadczenia sprawiły, że Olivia postanowiła myśleć poważnie o tej ścieżce kariery.

Późne dzieciństwo i wczesny okres nastoletni Olivia spędziła na graniu w filmach i serialach takich jak "An American Girl: Grace Stirs Up Success", „Bizaardvark” oraz serialu produkcji Disney+ "High School Musical". W swoich aktorskich rolach Rodrigo zaprezentowała swój niesamowity talent wokalny. Piosenki z soundtracku serialu zdobywały szczyty list przebojów.

Po sukcesie utworu "All I Want" wokalistka postanowiła rozwijać karierę solową z autorskimi utworami. Z "All I Want" Olivia Rodrigo zadebiutowała na 90. miejscu Billboard Hot 100. Z "drivers license", debiutanckim singlem w barwach Geffen Records, ma szansę na znacznie wyższe lokaty. Billboard donosi, że w pierwszych dniach nowego notowania – od piątku 8.01 do niedzieli 10.01 – utwór sprzedał się w nakładzie 16 tys. egzemplarzy oraz zgromadził 21 mln streamów w samych Stanach. Dla porównania - to już lepszy wynik niż ten, który zdążył zgromadzić lider ostatniego zestawienia Billboard, „Mood”, przez cały tydzień (17,5 mln streamów). "drivers license" o 73 proc. wyprzedza także "Anyone" Justina Biebera w zestawieniu Billboard’s Digital Song Sales.

Streamy "drivers license" nieustannie rosną. W Stanach od premierowego piątku do niedzieli ich liczba wzrosła o 122 proc. W czwartek, 14 stycznia, utwór trafił na szczyt Spotify Polska Top 50, wyprzedzając o ponad 16 tys. kawałek Guziora. Kawałek potrzebował zaledwie kilku dni, by zdobyć szczyt polskiej listy, dodajmy: zdominowanej przez lokalny hip-hop. To niezwykłe osiągnięcie dla popowej debiutantki. 

Więcej o: