Krzysztof Zalewski zapewnia, że "Wszystko będzie dobrze". Aż ściska w gardle

Do sieci trafił właśnie nowy teledysk Krzysztofa Zalewskiego, który pochodzi z niedawno wydanego albumu "Zabawa". Jest to bardzo klimatyczny klip, w którym siedzący przy instrumencie wokalista śpiewa to, co wszyscy pragnęlibyśmy dzisiaj usłyszeć: "Wszystko będzie dobrze".

Jak podkreśla wytwórnia, nie bez powodu premiera klipu przypadła na Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku. Zalewski chciał w ten sposób przekazać swoim odbiorcom nadzieję na lepsze jutro oraz to, że wszystko będzie dobrze. Tuż po niełatwym, 2020 roku, każdemu z nas przydadzą się takie słowa otuchy na nowy, 2021 rok.

Krzysztof Zalewski i "Wszystko będzie dobrze". Kolejny doskonały teledysk

Teledysk został nakręcony w warunkach pandemicznych i jest symbolem sytuacji, jaka panuje obecnie na świecie. To kolejny już, po "Tylko nocą" i "Annuszce" przemyślany, dopracowany artystycznie, pomysłowy, oryginalny, a jednocześnie spójny z pozostałymi promującymi album "Zabawa", wideoklip. Wyszło bardzo wzruszająco.

"Kiedy przyjdzie rano, to inny będzie kraj". Nowa piosenka Zalewskiego nas opętała jeszcze przed refrenem >>

Annuszka - Krzysztof ZalewskiNowy teledysk Zalewskiego jest obłędny. Ogląda się go, jak kino akcji!

 

- Pomyślałem, że wykorzystam obrazy czyhającej na nas katastrofy klimatycznej do opisu porywów serca. A muzycznie chciałem oddać hołd Eltonowi, Freddiemu i Kiwanuce. W międzyczasie dopadła nas pandemia, więc teledysk autorstwa Miłosza Sakowskiego nawiązuje do nowej rzeczywistości, gdzie komunikujemy się ze sobą głównie przez ekrany i mimo gęstej sieci połączeń, telefonów, internetu i social mediów  jesteśmy coraz bardziej samotni - mówi o klipie Zalewski i dodaje pocieszająco:

Tak czy siak, niezależnie od pandemii, złamanych serc, nadciągających powodzi i komet, pamiętajcie - wszystko będzie dobrze!

Krzysztof Zalewski jest nominowany do 'Fryderyków' w trzech kategoriachNajlepsze płyty 2020 roku. Poznaj polskie albumy, których nie możesz przegapić

W klipie Krzysztof Zalewski wykonuje utwór na fortepianie, a jego publicznością są oczy słuchaczy "uwięzione" w ekranach telewizorów. Stanowi to metaforę zarówno smutnej rzeczywistości koncertowej, która ograniczyła nasze uczestnictwo w wydarzeniach do obecności online, jak i relacji międzyludzkich. Teledysk powstał we współpracy z reżyserem Miłoszem Sakowskim, z którym Krzysztof miał okazję niedawno pracować na planie kampanii społecznej. - Jako reżyser, ale i scenarzysta często tworzę projekty mocno zakorzenione w fabule, a w teledysku do "Wszystko będzie dobrze" miałem okazję opowiedzieć historię otwartą na interpretacje, złożoną z symboli, które tworzą znaczenia w zależności od punku widzenia, wrażliwości i oczu patrzącego. To inspirujące wyzwanie, za które jestem wdzięczny Krzyśkowi i mam nadzieję, że to nie ostatni nasz wspólny projekt - mówi reżyser. 

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Muzyka

Autorem tekstu i muzyki do "Wszystko będzie dobrze" jest Krzysztof Zalewski. 

Więcej o: