W Radiu 357 pojawią się nowe audycje. Stacja rusza ze świeżym działem

Zgodnie z zapowiedziami Radio 357 uruchomiło swoje stałe pasmo publicystyczne. Słuchacze w pierwszej kolejności usłyszeli audycję motoryzacyjną "Do Dechy". Poza tym w ramówce znalazły się jeszcze trzy inne autorskie programy - jeden z nich poprowadzi Agnieszka Obszańska.

Pasmo publicystyczne w Radiu 357 będzie nadawane od poniedziałku do czwartku o stałej porze - od godziny 15 do 16. W ramówce znalazły się programy Katarzyny Pruchnickiej, duetu Michała Gąsiorowskiego i Marcina Klimkowskiego, Agnieszki Obszańskiej i Patrycjusza Wyżgi.

Zobacz wideo Jak to wszystko się zaczęło? Historia listy przebojów Trójki

Nowe programy w Radiu 357

Radio 357 od swojego startu cały czas uzupełnia ramówkę - w miarę zbierania funduszy, pojawiają się tam kolejne audycje. Docelowa forma zakłada nadawanie przez całą dobę - założyciele stacji planują, że uda im się tego dokonać w ostatnim kwartale tego roku. We wtorek 19 stycznia ruszyło też pasmo publicystyczne - jako pierwszy nadany został program motoryzacyjny "Do Dechy" Michała Gąsiorowskiego i Marcina Klimkowskiego. W środę Agnieszka Obszańska zaprezentuje swoje kulturalne "Obszarny Obszany", w czwartek usłyszymy Patrycjusza Wyżgę w ekonomicznym programie "Pat sumuje" - w poniedziałki Katarzyna Pruchnicka prowadzić będzie "Dobre wychowanie" o świadomym rodzicielstwie.

Prezes spółki 357 Paweł Sołtys przekazał Wirtualnym Mediom:

Stawiamy na różnorodność tematyczną, to będzie jeden z naszych znaków rozpoznawczych. To naturalne, że audycje odzwierciedlają indywidualny styl każdego z autorów.

Jako następne na antenie pojawić się mają serwisy informacyjne i programy sportowe - te są już przygotowywane. Potem w kolejce znajdują się wieczorne programy publicystyczne. W marcu mamy też usłyszeć program o sprawach międzynarodowych, który poprowadzi Ernest Zozuń. Zespół pracuje też nad stroną internetową radia. Sołtys zdradza, że w planach jest także umożliwienie słuchaczom dotarcia do nagrań audycji, które już się odbyły.

"'Pełne Radio 2.0' oznacza nie tylko antenę, ale też funkcjonalność aplikacji i serwisy www pozwalające na indywidualne dobieranie treści (tu prace już w toku) oraz algorytmy, które muszą mieć czas, by się "nauczyć" naszych użytkowników (a to trwa!). Tak więc ustawiamy sobie limit czasu do czwartego kwartału bieżącego roku, natomiast elementy tego systemu oraz różne jego funkcje będziemy oczywiście uruchamiać wcześniej" - piszą twórcy na facebookowym profilu stacji.

Więcej o: