New Radicals reaktywuje się po 22 latach specjalnie dla Bidena

Członkowie New Radicals ostatni raz wystąpili wspólnie przed 22 laty! Grupa zagra na zakończenie specjalnego koncertu związanego z zaprzysiężeniem prezydenta Joe Bidena - wszystko dlatego, że uwielbiał ją zmarły syn polityka.

New Radicals to popularny w latach 90. zespół, którego największy przebój "You Get What You Give" do dzisiaj można usłyszeć w radiu. Wydali zaledwie jedną płytę - "Maybe You're Brainwashed Too" z 1998 roku - ale dzięki tamtemu przebojowi stali się ważnym zespołem dla pokolenia ówczesnych nastolatków. Właśnie tę piosenkę zaśpiewają podczas "wirtualnej parady", która uświetnia zaprzysiężenie 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 

W swojej książce zatytułowanej "Obiecaj mi, tato. Rok z życia wiceprezydenta USA" pisał, że właśnie "You Get What You Give" śpiewana przez Gregga Alexandra była "piosenką przewodnią" jego zmarłego syna Beau.

Hymn zaśpiewała Lady Gaga, na koniec wystąpi New Radicals

Zobacz wideo Hymn Stanów Zjednoczonych w wykonaniu Lady Gagi

Polityk wspomina, że w trakcie chemioterapii Beau Biden często śpiewał "You Get What You Give" w porze śniadania. Biden pisał (tłum. red.):

Chociaż Beau nigdy nie przestawał walczyć, a jego wola życia była silniejsza niż większości ludzi - myślę, że wiedział, że ten dzień, dzień śmierci, może nadejść. Słowa piosenki brzmią: 'cały ten cholerny świat może się rozpaść. Wszystko będzie dobrze, podążaj za głosem serca'.

Beau Biden był najstarszym z trójki dzieci Joe Bidena i jego pierwszej żony - Neilii Hunter Biden. W 1972 roku kobieta zginęła w tragicznym wypadku samochodowym razem z ich zaledwie roczną córką.

Beau Biden służył w armii, był prawnikiem i politykiem. Zmarł w maju 2015 roku. - Wykonanie tej piosenki po tak długim czasie to ogromny zaszczyt, ponieważ wszyscy mamy głęboki szacunek dla służby wojskowej Beau i tak wielkie nadzieje na jedność i normalność, które Joe i Kamala przywrócą naszemu państwu w tym czasie kryzysu - powiedział Alexander. New Radicals wystąpią podczas specjalnego wydarzenia transmitowanego przez telewizję, zastępującego - ze względu na pandemię - choćby tradycyjne prezydenckie bale. "Wirtualną paradę" poprowadzi Tom Hanks, a mają zaśpiewać m.in. Bruce Springsteen, Jennifer Lopez, Justin Timberlake i Jon Bon Jovi.

Więcej o: