Nie żyje Krzysztof Łuszczewski. Dyrektor muzyczny Radia Nowy Świat miał 59 lat

Krzysztof Łuszczewski nie żyje. O śmierci radiowca poinformowało Radio Nowy Świat - Łuszczewski był jego współzałożycielem i dyrektorem muzycznym. Portal Koduj24, również współtworzony przez dziennikarza, podał, że "przegrał walkę z koronawirusem". W sieci pojawiły się kondolencje m.in. od zespołu Radia 357, Tomasza Raczka i Tomasza Organka.

"Dzisiaj przeszedł na drugą stronę Krzysztof Łuszczewski. Wspaniały radiowiec, Ojciec Założyciel naszego portalu koduj24.pl. Nasz szef, przyjaciel, mentor. Przegrał z koronawirusem. Krzysztof miał tyle jeszcze do przeżycia i tyle do dania. Nasz portal był jego ukochanym, obok Radia Nowy Świat, dzieckiem. A my byliśmy jego Rodziną…" - napisała w środę redakcja Koduj24, której Łuszczewski był współzałożycielem. Wraz z byłymi dziennikarzami Trójki stworzył także Radio Nowy Świat, gdzie pełnił funkcję dyrektora muzycznego. Do listopada 2020 roku zasiadał w zarządzie stacji.

Krzysztof Łuszczewski nie żyje. Radiowca żegna m.in. ekipa Radia 357: To, czego nie zagrał on, mieliśmy zagrać my

"Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek będziemy musieli napisać tę informację. Nie wiemy nawet, jak ubrać ją w słowa. Odeszła osoba, bez której Radio Nowy Świat nie byłoby w tym miejscu, w którym jest obecnie. Nie byłoby całonocnych playlist. Nie byłoby tematycznych wieczorów muzycznych. Nie byłoby niepowtarzalnego klimatu - nie tylko tego muzycznego" - czytamy na facebookowej stronie RNŚ. "Krzysztofie, nigdy Cię nie zapomnimy. Dziękujemy za wszystko" - dodał zespół. 

Od lat 90. Krzysztof Łuszczewski był dziennikarzem Radia Poznań. W 2001 roku objął stanowisko redaktora naczelnego i dyrektora muzycznego radia RMI FM, przekształconego później w Planeta FM. Jednocześnie, w latach 2005-2008, pełnił funkcje dyrektora programowego i muzycznego Radia Kolor oraz redaktora naczelnego Radia Jazz. Od 2009 roku był dyrektorem-redaktorem naczelnym Czwórki Polskiego Radia, zaś w 2014 roku na dwa lata objął kierownictwo nad Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia. Później m.in. z jego inicjatywy powstał portal Koduj24.pl. Wiosną 2020 roku wraz z byłymi dziennikarzami radiowej Trójki Łuszczewski założył Radio Nowy Świat. W sobotnie wieczory Łuszczewski prowadził na antenie RNŚ audycję "Dźwiękowe kontro-wersje" - jak sam mówił, sprawował "muzyczne usługi dla ludności".

W mediach społecznościowych Łuszczewskiego pożegnała m.in. ekipa Radia 357. "Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krzysztofa Łuszczewskiego – dyrektora muzycznego Radio Nowy Świat. To czarny dzień dla całej radiowej rodziny w Polsce. Przekazujemy nasze najszczersze wyrazy współczucia dla bliskich Pana Krzysztofa i ekipy RNŚ" - napisali radiowcy. 

Osobiście Krzysztofa Łuszczewskiego pożegnał dziennikarz (kiedyś Trójki, obecnie Radia 357) Piotr Stelmach: "To niepojęte i druzgocące... Rozumiałem to tak, że mieliśmy się wzajemnie podsłuchiwać i nakręcać na robienie dobrego radia. Choć w dwóch różnych miejscach, ale mieliśmy robić to, co było naszą wielką pasją. To, czego nie zagrał On, mieliśmy zagrać my. I odwrotnie. Tak sobie myślałem o kilku kolejnych latach we współtworzonym przez nas nowym eterze... Odszedł Krzysztof Łuszczewski. Jeden z Twórców Radia Nowy Świat. Szokująca wiadomość. Doprawdy - szokująca... Wyrazy współczucia dla Bliskich Pana Krzysztofa". 

Tomasz Organek podzielił się na Facebooku krótkim wpisem: "Krzysztof Łuszczewski.........nie wiemy co napisać.......parę dni temu byliśmy w kontakcie........to jest tak bardzo niewyobrażalne, okrutne i wywołuje tyle przekleństw w głowach....nie potrafimy się z tym pogodzić". " Straszny nieoczekiwany ból" - dodał Tomasz Raczek.

Więcej o: