Współpraca na muzycznym szczycie. Billie Eilish i Rosalia nagrały singiel do specjalnego odcinka "Euforii"

Druga, "pozasezonowa" odsłona serialu "Euforia" będzie miała nieco wcześniejszą premierę. Odcinek skupiający się na postaci Jules pojawi się w serwisie HBO GO 23 stycznia - o dwa dni wcześniej niż planowano. Do szybszej premiery twórcy dokładają muzyczną niespodziankę - specjalny utwór na potrzeby epizodu nagrały wspólnie Billie Eilish i Rosalia.

Twórcy serialu "Euforia" nie zostawiają fanów na lodzie w oczekiwaniu na ukończenie prac nad drugim sezonem. Po grudniowym odcinku prezentującym kilka scen z życia Rue (Zendaya) ponownie spotkamy się z Jules (Hunter Schafer), która podczas Bożego Narodzenia podsumowuje ostatni rok swojego życia. Odcinek zatytułowany "F*ck Anyone Who's Not A Sea Blob" wyreżyserował pomysłodawca serialu Sam Levinson, który napisał scenariusz wraz z samą Hunter Schafer. Oba odcinki specjalne zostały przygotowane z uwzględnieniem wszystkich procedur bezpieczeństwa związanych z COVID-19. 

Zobacz wideo Gwiazdy Disneya sprzed lat. Co u nich słychać? [Popkultura Extra]

Billie Eilish i Rosalia dokładają muzyczną cegiełkę do "Euforii"

Historię Jules muzycznie zilustruje elektryzująca nowość - Billie Eilish i Rosalia nagrały do odcinka wspólny utwór "Lo Vas a Olvidar". Głosy dziewczyn wspaniale się dopełniają i tworzą harmoniczną całość, która z powodzeniem wpasuje się w klimat "Euforii". Sprawdźcie zresztą sami, jak piosenka wypada w krótkim trailerze nowego odcinka:

 

Rosalia od niemal roku zapowiadała, że nagrywa z Billie Eilish. W kwietniu 2020 w audycji Zane’a Lowe’a przyznała: - Jesteśmy coraz bliżej… Właśnie skończyłam aranżację. Produkcja i dźwięk są niemal skończone, więc potrzebuję jedynie, by Billie wysłała mi swoje wokale, dostaję też różne pomysły, co można jeszcze dodać do utworu. Premiera klipu do "Lo Vas a Olvidar" odbyła się w czwartek.

 

Billie Eilish, jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie, zakończyła rok 2020 premierą singla "Therefore I Am". Z kolei Rosalia wydała swój drugi, bardzo entuzjastycznie przyjęty album, "El Mar Querer", w 2018 roku. W ostatnich miesiącach gościnnie pojawiła się m.in. w remiksie "Blinding Lights" The Weeknda i wypuściła wraz z Travisem Scottem singiel "TKN". 

Serial HBO "Euforia" otrzymał w zeszłym roku trzy nagrody Primetime Emmy®, w tym dla najlepszej aktorki w serialu obyczajowym (Zendaya), za najlepszą współczesną charakteryzację (naturalną) oraz za najlepszą oryginalną muzykę i słowa (Labrinth - All For Us). Premiera drugiego odcinka specjalnego serialu Euforia odbędzie się w HBO GO dwa dni wcześniej niż to było zaplanowane, czyli w sobotę, 23 stycznia. Premierowa emisja na antenie HBO odbędzie się natomiast zgodnie z zapowiedzią, w poniedziałek 25 stycznia o godzinie 19:05.

Więcej o: