Piasek nagrał utwór z Majką Jeżowską. "To nie będzie jednak piosenka z urodzin"

Andrzej Piaseczny przygotowuje właśnie nowy album studyjny pt. "50/50". Do współpracy zaprosił licznych arystów, a w gronie tym znalazła się także królowa muzyki dziecięcej, Majka Jeżowska. Przy okazji zapowiedzi wspólnego utworu piosenkarz odniósł się do swojej głośnej imprezy urodzinowej, w trakcie której Jeżowska śpiewała mu o narkotykach.

Tytuł nadchodzącego albumu "50/50" nie jest przypadkowy - Piasek w tym roku skończył wszak 50 lat. Piosenkarz świętował tę rocznicę w towarzystwie frontmana blackmetalowego zespołu Behemoth - Adama Nergala Darskiego - oraz znanej z wykonywania muzyki dla najmłodszej publiczności Majki Jeżowskiej. Oboje przygotowali dla jubilata niespodziankę: przeróbkę piosenki Piaska "Śniadanie do łóżka".

Zobacz wideo Majka Jeżowska: W ciężkim momencie pandemii rząd wyrokiem TK wbija nam nóż w plecy

Piasek nagrał piosenkę z Majką Jeżowską

Nergal i Majka Jeżowska do "Śniadania" napisali nowy, bardzo humorystyczny i jakże rock'n'rollowy w duchu tekst - zaśpiewała go właśnie Jeżowska, co nagrał Darski i umieścił potem w sieci. W przeróbce usłyszeć można było np. "Nowa płyta na pół wieku, a tyś jurny wciąż człowieku", "Otwarte masz ramiona na życie, nieobce ci są dragi i picie" czy "Z otwartą głową piszesz pioseneczki, wku*wiają cię już stare cioteczki". Tego utworu jednak nie usłyszymy na nowej płycie.

 

"W galerii twórców i twórczyń piosenek na płytę "50/50" dzisiaj Majka Jeżowska. Śpieszę poinformować mających nadzieję, że wprawdzie to nie będzie jednak piosenka z urodzin... ale gwarantuję, że będzie bardzo, ale to bardzo interesująca. Najpiękniej dziękuję Majeczko!" - napisał żartobliwie Andrzej "Piasek" Piaseczny na swoim Instagramie pod wspólnym zdjęciem z piosenkarką. Jeżowska także zapewnia, że utwór wyszedł im bardzo dobrze:

Wszystkie piosenki na płycie są interesujące, ale nasza to 'perełeczka'.

Kolaboracja artystów cieszy się uznaniem także innych rodzimych gwiazd muzyki. Fotografię skomentował m.in. Tomasz Organek, umieszczając trzy emotikony: dwa kieliszki z alkoholem oraz dwie dłonie, jedna pokazuje symbol V, a druga wykonuje znany z koncertów metalowych gest naśladujący rogi. Z kolei Kayah napisała lakonicznie, acz ciepło "Kocham". Także wielbiciele Piaska nie mogą się doczekać. Jak czytamy w pozostałych komentarzach: "Urodzinowa była świetna, ale ta napisana przez Majkę na płytę rozwali system", "Ta z urodzin mnie urzekła, nucę codziennie", "Brawo za poczucie humoru".

Więcej o: