"Euforia". Polski muzyczny akcent w odcinku specjalnym. Ucieszą się fani Kieślowskiego i Preisnera

23 stycznia w serwisie HBO GO pojawił się drugi odcinek specjalny serialu "Euforia", do którego singiel nagrały Billie Eilish i Rosalia. Jak się okazuje, twórcy okrasili odcinek także polskim muzycznym akcentem. W epizodzie opowiadającym historię Jules widzowie usłyszą motywy autorstwa Zbigniewa Preisnera, pochodzące z filmu Krzysztofa Kieślowskiego "Podwójne życie Weroniki".

21 stycznia odbyła się premiera klimatycznej piosenki "Lo Vas a Olvidar", którą na potrzeby serialu "Euforia" stworzyły Billie Eilish i Rosalia. W dniu premiery nowego, "pozasezonowego" odcinka produkcji okazało się, że znajome dźwięki usłyszą w nim też miłośnicy filmów Krzysztofa Kieślowskiego i muzyki Zbigniewa Preisnera. Kompozytor poinformował na Facebooku, że w "Euforii" rozbrzmiewa fragment ścieżki dźwiękowej do "Podwójnego życia Weroniki" z 1991 roku.

Zobacz wideo Euforia - zwiastun

Twórcy "Euforii" przypominają ponadczasową muzykę Zbigniewa Preisnera z "Podwójnego życia Weroniki"

Eliza Dziedzic z Preisner Productions powiedziała Gazeta.pl, że najnowszy odcinek serialu Sama Levinsona zawiera utwór "Van den Budenmayer Concerto in mi mineur" w wykonaniu Elżbiety Towarnickiej i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. W epizodzie pojawiają się też inne fragmenty muzyki Zbigniewa Preisnera ze wspomnianego wcześniej filmu Krzysztofa Kieślowskiego. Sam Preisner na Facebooku pogratulował Billie Eilish, Rosalii i Finneasowi piosenki "Lo Vas a Olvidar" i podkreślił, że "to wielka przyjemność współtworzyć tę ścieżkę dźwiękową z tak młodymi i utalentowanymi artystami".

Kompozytor przy okazji zapowiedział, że z okazji 30. rocznicy premiery "Podwójnego życia Weroniki", która przypadnie tej jesieni, w przygotowaniu jest zremasterowana wersja albumu ze ścieżką dźwiękową jego autorstwa. O tym, jak jej fragmenty komponują się z najnowszym odcinkiem "Euforii", polscy widzowie mogą się przekonać od soboty w serwisie HBO GO. Odcinek zatytułowany "F*ck Anyone Who's Not A Sea Blob" skupia się Jules (Hunter Schafer), która podczas Bożego Narodzenia podsumowuje ostatni rok swojego życia. Poprzednia specjalna odsłona hitowego serialu przedstawiła to, jak w tym samym okresie z życiem radziła sobie Rue (Zendaya). 

 

Serial HBO "Euforia" otrzymał w zeszłym roku trzy nagrody Primetime Emmy®, w tym dla najlepszej aktorki w serialu obyczajowym (Zendaya), za najlepszą współczesną charakteryzację (naturalną) oraz za najlepszą oryginalną muzykę i słowa (Labrinth - All For Us).

Więcej o: