Piotr Kaczkowski wraca z nową wersją kultowej audycji z Trójki. Poprowadzi ją w Radiu 357

Piotr Kaczkowski pojawił się w poniedziałek niespodziewanie w ramach wieczornego pasma "A teraz chwila muzyki..." w Radiu 357. Słuchaczom przekazał, że są świadkami "próby technicznej". Dziennikarz był długoletnim prezenter muzycznym radiowej Trójki, z Polskim Radiem związany był przez 57 lat.

Piotr Kaczkowski z Trójką rozstał się jeszcze w maju 2020 roku. Wtedy też z pracy zrezygnował m.in.Marek Niedźwiecki. Kaczkowski na antenie Trójki prowadził tak różne audycje jak: "Jazda obowiązkowa", "Kiermasz płyt", "Mini-Max", "Mój magnetofon", "Muzyczna poczta UKF" czy "Trzecią godzinę". Prowadził także "W tonacji Trójki". Przez dwa lata - od 1998 do 2000 roku - był dyrektorem Trójki.

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy

Kaczkowski wraca z kultową audycją. Ale w Radiu 357

Piotr Kaczkowski prowadził audycję "Mini-Max, czyli minimum słów, maksimum muzyki" prowadził z drobnymi przerwami od 1968 roku, aż do momentu odejścia z Trójki. Audycje standardowo zaczynały się o 21 i trwały do godziny 23. Kiedy odchodził z publicznego radia mówił "Miałem piękne życie radiowe. Mam nadzieję, że jeszcze wróci. W Trójce kierowanej z miłością i szacunkiem przez kompetentnych ludzi".

We wrześniu 2020 roku ogłosił, że jego autorską audycję "Oddam płytę w dobre ręce" będzie można usłyszeć w założonej przez Piotra Kosińskiego internetowej rozgłośni Rockserwis.fm. W miniony poniedziałek zaskoczył słuchaczy radia 357 w czasie wieczornego pasma "A teraz chwila muzyki...". Poinformował, że zjawił się w ramach "próby technicznej" - domyślać się można, że przed następną niedzielą.

Jak donoszą Wirtualne Media, Kaczkowski będzie prowadził program w formacie znanym właśnie z "Mini-Maxa". Będzie prezentował nowe płyty na antenie, a nowa audycja będzie także nadawana w niedziele od 21 do 23. Nowa nazwa programu to "Max 357". Potwierdził to sam dziennikarz w najnowszym wpisie na Facebooku. Jak podkreślił - słuchacze wykazali się niezwykłą intuicją i poprawnie odgadli tytuł nowego formatu: 

Słuchacze zachwyceni komentują: "Czyli słyszymy się już z Panem w najbliższą niedzielę?", "Zawsze z sercem", "Fantastyczna wiadomość!!! Yuhu!", "Obecność obowiązkowa", "Do usłyszenia", "Marzenia się spełniają!", "Ponapędzać te zegary, by dziewiąta była już", "Wiadomość oczekiwana z utęsknieniem", "Niedziela będzie dla NAS! Bardzo! Bardzo! Się cieszę!".

Więcej o: