Olsztyn Green Festiwal - znamy pierwszych artystów, teraz trzymamy kciuki

Pandemia wciąż nam daje w kość, za oknem szaro, do tego restrykcje i ograniczenia! Jak tu planować wakacje? Z pomocą zgłaszają się organizatorzy Olsztyn Green Festival, którzy mocno wierzą, że ten rok musi być łaskawszy dla festiwali i ich fanów.

Gazeta.pl gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dobie pandemii i pełzającego lockdownu każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami. Akcje znajdziesz tutaj >>

- Szykujemy się do startu pomimo chwilowych ciemnych chmur na niebie. Od dziś będziemy przypominać już ogłoszonych i ogłaszać nowych artystów, którzy wraz z nami, mamy nadzieję, odczarują obecną rzeczywistość i wystąpią na żywo podczas przeniesionej z zeszłego roku 7. Edycji Olsztyn Green Festival - mówią organizatorzy. To będzie rok oczekiwania i trzymania kciuków, ale też "rok nadziei". Nadziei na powrót do normalnego jutra, gdzie bezpiecznie będziemy mogli spotkać się razem z najlepszą polską muzyką popularną i alternatywną oraz porozmawiać o ratowaniu planety.

Olsztyn Green Festival planowany jest, jak zawsze, na terenie plaz?y miejskiej w CRS "Ukiel", w długi sierpniowy weekend 13, 14 i 15 sierpnia 2021. Ten zielony festiwal potrwa trzy dni, podczas których odbędzie się ponad 20 koncertów, spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, zaje?cia sportowe i inne aktywnos?ci dla całej rodziny.

Olsztyn Green Festival - kto wystąpi?

Sanah jest jedną z najciekawszych wokalistek z nurtu tzw. quality pop na polskiej scenie. W roku 2020 z obiecującej debiutantki stała się najpopularniejszą polską wokalistką w streamingu audio-video (m.in. Spotify, Youtube/Vevo), jak i autorką najczęściej granego polskiego utworu w radiach (wg ZPAV).

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Muzyka

Ma niepowtarzalny styl pisania piosenek - w warstwie tekstowej z wdziękiem i humorem łączy młodzieżowy slang z poezją, muzycznie jak z rękawa sypie chwytliwymi, przebojowymi melodiami. Zauważył ją Dawid Podsiadło (na swoim koncercie zaśpiewał cover jej "Cząstki"), do duetu zaprosił ją Matt Dusk. Wydawane od połowy 2019 roku piosenki ("Siebie zapytasz", "Idź", "Proszę Pana" czy "Koronki") przyniosły jej tytuł jednej z największych muzycznych nadziei 2020 roku i rzeszę fanów, których wciąż przybywa w tempie geometrycznym. Rok 2020 to był jej rok. 8 maja 2020 wydała debiutancki album "Królowa dram" (aktualnie Podwójnie Platynowa Płyta), który zadebiutował na 1. miejscu OLiS - listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce OLiS.

Pierwszy singiel promujący to wydawnictwo - "Szampan" - zna chyba każdy: piosenka zyskała status Diamentowej Płyty a klip do niej na YT w ciągu roku obejrzano ponad 50 milionów razy. W ślady Szampana poszły kolejne radiowe single: "Melodia" i "No sory", za który podczas 57. Festiwalu Piosenki w Opolu otrzymała aż dwie nagrody.

Natalia Przybysz to zdecydowanie jeden z czołowych głosów na polskiej scenie muzycznej, a do tego kompozytorka, autorka tekstów. Poznaliśmy ją w 2001 roku, kiedy to wraz z siostrą Pauliną zadebiutowały współtworząc Sistars. Zespół okazał się fenomenem, kreującym nową jakość na polskim rynku, zdobywającym nagrody, przychylne recenzje dziennikarzy i szczyty list przebojów. Po zakończeniu działalności Sistars, Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi.

Od czasu płyty "Prąd" każdy kolejny album Natalii nagradzany jest kolejnym Fryderykiem. Ta sytuacja powtórzyła się również w roku ubiegłym, kiedy to najnowsza płyta "Jak Malować Ogień" ponownie została uhonorowana statuetką Fryderyk. Znów w najważniejszej kategorii tej nagrody - Album Roku POP. Nie ma się zresztą co dziwić, gdyż na albumie pojawiły się tak doskonałe utwory jak "Ciepły Wiatr" czy "Kochamy Się Źle", które w ubiegłym roku słuchała cała Polska.

Natalia to także aktywistka zaangażowana w działania proekologiczne, dlatego nie może jej zabraknąć na najzieleńszym festiwalu w Polsce.

Miuosh, a właściwie Miłosz Borycki, urodzony w 1986 roku - raper, producent, właściciel wytwórni Fandango Records, reprezentant śląskiego rapu. W swoich tekstach często podkreśla przywiązanie do tego miejsca - przede wszystkim do Katowic. Na przestrzeni lat przeszedł niemałą metamorfozę. Od osoby związanej ze środowiskiem reggae, przez trueschoolowego rapera, po szeroko rozumianego artystę nagrywającego między innymi ze Smolikiem, Budką Suflera, Myslovitz.

Solową karierę zaczął w 2007 roku. Luty 2018 to odsłona nowego projektu... Miuosh oddał najlepsze utwory w swoim dorobku w ręce Andrzeja Smolika, a on nawet przez moment nie wahał się wymieszać na jednej scenie masy mocnego, rockowego i elektronicznego brzmienia z tym klasycznym, generowanym przez NOSPR. Owoc tej współpracy to półtoragodzinna, wielogatunkowa podróż, do której co chwilę dołączają kolejni wyśmienici goście - w Katowicach na scenie pojawili się Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Natalia Grosiak, Kev Fox i Kasia Kurzawska. Ciężko wymyślić coś mocniejszego. Efekt: trzy koncerty w dwa dni, potem album.

9 czerwca 2019 43 tysiące osób były świadkami pożegnania Miuosha z jego symfonicznymi projektami. Scenozstąpienie - największy biletowany koncert polskiego artysty, który zwieńczył czteroletnią przygodę katowickiego rapera z NOSPR-em. Podczas widowiska na jednej scenie odbyły się dwa muzyczne spektakle: MIUOSH x JIMEK x NOSPR oraz MIUOSH I SMOLIK I NOSPR. Artystom towarzyszyli wspaniali goście: Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Katarzyna Golomska, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska, Abradab oraz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

24 stycznia na rynku ukazał się krążek "Powroty". Ósmy solowy album Miłosza to 10 utworów, które dotykają najważniejszych i najbardziej przełomowych momentów w jego życiu. Napisaną w trasie płytą katowicki muzyk powraca do kamieni milowych swojej muzycznej i prywatnej podróży przez życie i świat - dotyka wewnętrznych problemów, decyzji i deklaracji, rozlicza sam siebie i podsumowuje swoje dotychczasowe kroki i potknięcia.

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na: https://www.facebook.com/olsztyngreenfest

Bilety do kupienia na: ebilet.pl i goingapp.pl

Bilety zakupione na edycję OGF 2020 zachowują ważność.

Więcej o: