Kwiat Jabłoni zostawia drzwi otwarte dla Buki z "Muminków". Premiera nowego singla

Kwiat Jabłoni prezentuje drugi singiel zapowiadający nowy album. Krążek "Mogło być nic" ukaże się już za tydzień, 5 lutego. W premierowej kompozycji zatytułowanej "Buka" muzycy konfrontują się z własnymi lękami. Do piosenki ukazał się teledysk, w którym pierwsze skrzypce grają tancerze.

"Najbardziej boimy się tego, czego nie znamy. A także, powracającego strachu i złych stanów psychicznych, które warto poznać i zrozumieć, żeby żyło się spokojniej" - tak o utworze "Buka" pisze Kasia Sienkiewicz, autorka muzyki i tekstu. "Buka” to emocjonalna historia opowiedziana za pomocą dwóch głosów i dwóch instrumentów. Minimalistyczna forma jeszcze dobitniej pozwala skupić się na przekazie. Oszczędność aranżacyjna w tym przypadku była celowa i wypracowana we współpracy z Wojtkiem Urbańskim - producentem całego albumu. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 63

"Buka". Kwiat Jabłoni prezentuje kolejny singiel z płyty "Mogło być nic"

Do utworu "Buka" powstał teledysk według scenariusza i w reżyserii Kasi Sienkiewicz. Tym razem Kwiat Jabłoni nie występuje na pierwszym planie - Kasia i Jacek oczywiście pojawiają się na ekranie, ale w centrum wydarzeń są tancerze, którzy w połączeniu z nastrojowym utworem tworzą piękny spektakl.

 

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla "Dziś późno pójdę spać", który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony kilkadziesiąt milionów razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu "jednego przeboju" – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność.

Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie "Niemożliwe", wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. 

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.

Więcej o: