TOK FM zastąpił na podium Trójkę. Program III Polskiego Radia traci słuchaczy w dużych miastach

Radio Tok FM wyprzedziło Program Trzeci Polskiego Radia i w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców jest rozgłośnią z trzecią największą słuchalnością - podaje Press.pl, powołując się na badanie Radio Track, realizowane przez Kantar.

Tok FM zanotował wzrost słuchalności z 6,3 proc. do 7,8 proc., co daje stacji trzecie miejsce za RMF FM oraz Radiem Zet. Słuchalność Trójki zmniejszyła się natomiast z 7,7 proc. do 5,1 proc., co nie tylko spowodowało utratę miejsca na podium, ale spadek z trzeciego na aż piąte miejsce - Program III Polskiego Radia został pokonany nie tylko przez Tok FM, ale także Radio Eska.

Trójka kiepsko radzi sobie w dużych miastach, ale nie tylko

Trójka systematycznie traci słuchaczy również w mniejszych miejscowościach - jeśli weźmiemy pod uwagę dane ogólnopolskie, jej udział w rynku w czwartym kwartale to już zaledwie 2,4 proc. Tu także Program Trzeci Polskiego Radia został wyprzedzony przez Tok FM, a także dwie inne ponadregionalne stacje (czyli takie, które - w odróżnieniu od Trójki - nie są dostępne w całym kraju): Vox FM oraz Antyradio. To najsłabszy w historii wynik rozgłośni, której redakcja mieści się przy Myśliwieckiej w Warszawie.

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy

Trójka straciła połowę słuchaczy. Jest wniosek o dymisję prezeski Polskiego Radia >>

Tymczasem w internecie działają już dwie stacje, które w przeważającej większości tworzą ludzie wywodzący się z Trójki - do działającego od lipca 2020 roku Radia Nowy Świat w styczniu tego roku dołączyło Radio 357. Obie rozgłośnie nadają bez reklam, są finansowane przez słuchaczy, deklarujących comiesięczne wpłaty. Do tej pory Radio Nowy Świat zebrało ponad 6,8 mln złotych, Radio 357 - 1,7 mln złotych.

Piotr Kaczkowski wraca z nową wersją kultowej audycji z Trójki. Poprowadzi ją w Radiu 357 >>

Więcej o: