Trójka zmienia ramówkę, będzie więcej polskich debiutantów i piosenki aktorskiej

Trójka po raz kolejny w ostatnich miesiącach znacząco zmienia ramówkę. Od 8 lutego mają pojawić się nowe audycje, a część już znanych zmieni godziny emisji. Ważną częścią zimowo-wiosennej ramówki ma być promocja debiutujących polskich wykonawców i zespołów.

- Nasza nowa ramówka będzie dopasowana do stałych odbiorców, ale też zaprezentuje świeże, nowoczesne spojrzenie na radio, które ma za zadanie zainteresować słuchaczy dotychczas z Trójką niezwiązanych. W tym celu zaprosiliśmy do współpracy nowe twarze - mówi Michał Narkiewicz-Jodko, który od sierpnia zeszłego roku jest dyrektorem i redaktorem naczelnym Programu 3 Polskiego Radia (zastąpił Kubę Strzyczkowskiego, obecnie związanego z Radiem 357).

Muzeum Narodowe w WarszawieSpora kolejka przed Muzeum Narodowym w Warszawie

Trójka i jej nowości: debiutanci, piosenka aktorska i "Akordy Alterowane"

Dyrektor Trójki zapowiada, że chce promować debiutujących polskich wykonawców i zespoły, co ma być połączone z planami koncertowymi, dostosowanymi do sytuacji pandemicznej. W nowej ramówce będzie także nadawana audycja związana z piosenką aktorską. Mają także pojawić się na antenie nowi prowadzący, m.in. muzyk, producent i kompozytor Konrad Biliński. Ma poprowadzić audycję muzyczną "Akordy Alterowane", nadawaną w poniedziałki wieczorem w paśmie "Muzyka z Trójką".

Zobacz wideo W tym roku 40 lat kończy cała masa wielkich gwiazd [Popkultura]

Praktycznie cały zeszły rok to były nieustające zmiany w ramówce w Trójce, w dużej mierze związane z odejściem kolejnych pracowników lub zwolnieniami. Z Programem III Polskiego Radia w 2020 roku pożegnali się m.in. Marek Niedźwiecki, Wojciech Mann, Piotr Kaczkowski, Anna Gacek, Piotr Stelmach, Tomasz Michniewicz, Marcin Kydryński, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Ernest Zozuń, Agnieszka Szydłowska, Patrycjusz Wyżga, Hirek Wrona czy Marcin Łukawski. Wielu z nich dzisiaj pracuje w internetowych rozgłośniach Radio Nowy Świat oraz Radio 357. 

Ostatnia ramówka wprowadzona w Trójce to jesienna zmiana, którą ogłoszono w październiku. Nie zapewniła ona jednak wzrostu słuchalności ani nawet zatrzymania spadku - każde kolejne badania wskazują na to, że słuchalność Programu III Polskiego Radia jest najniższa w historii. Czwarty kwartał to 2,4 proc., a Trójkę wyprzedziły aż trzy ponadregionalne - nie ogólnopolskie - stacje, Tok FM, Vox FM oraz Antyradio.

'Pętla'. W sieci pojawił się zwiastun nowego filmu Patryka Vegi o aferze podkarpackiePatryk Vega robi niespodziewaną premierę. Udostępnił "Oczy diabła"

TOK FM zastąpił na podium Trójkę. Program III Polskiego Radia traci słuchaczy w dużych miastach >>

Więcej o: