Tola Szlagowska wraca po artystycznej metamorfozie. Pos逝chajcie wokalistki w nowej ods這nie

Kiedy niegrzeczna dziewczyna z duetu Blog27, dzi - dojrza豉 kobieta z ciekawym pomys貫m na dalsz artystyczn drog. Tola Szlagowska po kilkunastu latach przerwy od wydawania muzyki powraca z nowym materia貫m i zaskakuje. Premierowy singiel "Recycled/Fragile" to zapowied nowego solowego albumu zatytu這wanego "Subtitles", kt鏎y uka瞠 si ju 26 lutego.

Tola, czyli Tola Szlagowska, to artystka, która swoją muzyczną karierę rozpoczęła piętnaście lat temu. W jej życiu sporo się zmieniło. Po kilkunastu latach od debiutu, w czasie, w którym skupiła się na edukacji muzycznej i rozwoju artystycznym, Tola dojrzała do zaprezentowania pierwszego, w pełni samodzielnie i niezależnie wykreowanego materiału. 

Zobacz wideo 2020 rok był muzycznie bardzo owocny. Oto nasi faworyci

Tola Szlagowska szykuje niezależny album "Subtitles". Jest pierwszy singiel

Nadchodząca płyta "Subtitles" będzie miała intymny i emocjonalny charakter. Oszczędność w środkach wyrazu i szczerość Toli w autorskich tekstach grają z dopracowaną, kameralną warstwą muzyczną. Tytułowe "Subtitles", czyli napisy dialogowe w filmach, stanowią w przekazie albumu klucz do komunikacji Toli ze światem i odbiorcami. "Wydaje mi się czasem, że aby przekazać otoczeniu wszystkie moje emocje, myśli i pragnienia, przydałyby mi się dodatkowe napisy dialogowe" - opowiada Tola. 

Premierowy singiel "Recycled/Fragile" to przejmująca, gorzka historia o manipulacji, wykorzystaniu i porzuceniu. Artystka dzieli się z odbiorcami doświadczeniem tego, jak ciężko jest wrócić do normalności i ponownie się zaangażować po trudnych doświadczeniach w relacji. Singlowi "Recycled/Fragile" towarzyszy teledysk, za którego kreację i reżyserię odpowiada Tola.

 

Singiel "Recycled/Fragile" powstał kilka lat temu w Los Angeles, jako efekt jednodniowej sesji nagraniowej z duetem producenckim The Co-Stars. Za jego miks i koprodukcję odpowiada Jimmy Douglass - inżynier dźwięku i producent muzyczny, wielokrotny zdobywca nagrody Grammy, który od wielu dekad definiuje brzmienie w amerykańskiej branży muzycznej, mając na koncie współpracę z takimi artystami jak Aretha Franklin, The Rolling Stones, Snoop Dogg, Bjork, Kanye West, czy Justin Timberlake.

Tola tak opowiada o tej współpracy: - 2 lata temu spotkałam się z Syd (The Internet) – moją koleżanką z liceum, której po koncercie puściłam "Recycled/Fragile" na słuchawkach i poprosiłam o radę, co dalej. Byłam zmęczona procesem powstawania tego utworu i potrzebowałam świeżego spojrzenia z boku. Syd powiedziała, żebym nic nie zmieniała i że wystarczy mix. Dała mi namiar do Jimmiego. Jimmy posłuchał piosenek i powiedział, że ten materiał jest wyjątkowy, ciekawy i że chce to robić. Wiedział, że jestem niezależną artystką bez wsparcia wytwórni, że część utworów została nagrana u mnie w pokoju, ale dla niego to nie miało znaczenia. Byłam pod ogromnym wrażeniem jego stylu pracy i zaangażowania w projekt.

Artystka postawiła na samowystarczalność na każdym obszarze kreacji oraz wydawania swojego materiału. Nie tylko sama pisze teksty i muzykę, współprodukuje ją, ale także sama, bez wsparcia żadnej wytwórni, wydaje swój materiał oraz zarządza kwestiami dystrybucyjnymi i promocyjnymi. W świecie przepełnionym bogatymi formami wyrazu, po jakie sięgają artyści, Tola chce, aby jej odbiorcy mogli skupić się na treści, czyli muzyce i szczerych piosenkach. Dlatego niezwykle oszczędna oprawa to zbiór osobistych notatek i autorskich szkiców artystki - Marii Strzeleckiej. 

Wiele osób może pamiętać Tolę z czasów zespołu Blog27, który okazał się być lokalnym fenomenem muzyczno-internetowym w latach ‘00 XIX wieku, a sam zespół został wyróżniony nagrodą MTV EMA 2006 i dorobił się podwójnej platynowej płyty. Po zakończeniu promocji tamtego wydawnictwa Tola wyjechała do Los Angeles i zdecydowała się na podjęcie dalszej edukacji muzycznej. Trafiła do Hamilton High School - kultowej publicznej szkoły muzycznej. O tym, co udało się jej zbudować przez ostatnie lata, przekonamy się wraz z premierą "Subtitles" już 26 lutego tego roku. 

Wi璚ej o: