Media bez wyboru. Muniek Staszczyk: Pachnie stanem wojennym, brakuje tylko Kurskiego w mundurze jako spikera

Trwa akcja Media bez wyboru, która zwraca uwagę na to, że polski rząd chce obciążyć firmy medialne dodatkowym podatkiem od reklam. Swoje poparcie dla mediów wyraziło wielu ludzi kultury, w tym m.in. Muniek Staszczyk. Wokalista opublikował na Facebooku zdjęcie z mocnym podpisem.

10 lutego m.in. Gazeta.pl, Onet.pl, Interia.pl, Polsat, TVN, TV Puls, TVN 24, "Gazeta Wyborcza", Tok FM, OKO.press i wiele innych mediów "zaciemniło" swoje strony, ekrany i zapętliło komunikaty w radiu, uniemożliwiając dostęp do treści, by pokazać, jak mogą się skończyć działania polskiego rządu. Zdaniem Gazeta.pl i wielu innych sygnatariuszy listu do prezydenta Andrzeja Dudy w tej sprawie rezultatem takiego działania w trudnym czasie pandemii może być likwidacja części medialnych biznesów. To zdanie podziela wiele osób ze świata kultury, które w sieci wyraziły solidarność z mediami. Wśród nich jest Muniek Staszczyk i jego facebookowy wpis, wymierzony w prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Zobacz wideo Media bez wyboru. Gazeta.pl wzięła udział w proteście wydawców

Muniek Staszczyk wspiera akcję Media bez wyboru. "Nie dajmy się zapędzić do klatki"

Staszczyk w środę udostępnił własne zdjęcie w zimowej scenerii i podpisał je wierszykiem autorstwa swojego kolegi Leszka Jamiołkowskiego. "Jest podatek całkiem nowy / By mieć ważne media z głowy / A cel tyle ma z Covidem / Co okryty kiedyś wstydem / Miał z drogami ten drogowy" - mówi krótka rymowanka pod tytułem "Stare wraca". Od siebie wokalista dodał natomiast:

Pachnie stanem wojennym, nawet pogoda podobna. Brakuje tylko Prezesa Jacka Kurskiego w mundurze jako spikera TVP Info. Kochani, nie dajmy się zapędzić do klatki! Miłego, zimowego dnia!

Oprócz Muńka Staszczyka w sieci wypowiedzieli się także m.in. Zofia Zborowska, Maciej Musiałowski, Joanna Koroniewska, Olga Bołądź, Robert Janowski i Daria Zawiałow. Ta ostatnia w środę zamieściła na Instagramie czarną planszę z napisem: "Tu miał być twój ulubiony kraj".

Daria Zawiałow o akcji Media bez wyboruBołądź: Walczmy o wolne media, bo obudzimy się w czarnej totalitarnej dupie

Zdaniem Gazeta.pl rolą mediów nie jest walka ze skutkami pandemii - to rola rządu. Naszą rolą jest rzetelne informowanie Obywateli. Nie ma wolnego kraju bez niezależnych mediów. Nie ma wolności bez wolności wyboru. Dlatego walczymy o wielość i różnorodność mediów w Polsce. A przede wszystkim - o prawo wyboru dla Was, naszych Czytelników - więcej na ten temat >>.

Więcej o: