Spotify i Tinder wspólnie na walentynki. Poznaj 100 piosenek najchętniej dodawanych do profili randkowych

Tegoroczne walentynki spędzimy głównie w domu - niektórzy być może spożytkują ten dzień np. na miłosne podboje na Tinderze. Jak wiadomo, to, czego słucha druga osoba, może nam wiele o niej powiedzieć. Dlatego właśnie, z okazji najbardziej romantycznego dnia w roku, Spotify i Tinder łączą siły i prezentują playlistę piosenek, które najczęściej pojawiają się na profilach osób szukających drugiej połówki.

Jak wynika z danych platformy Tinder, dodanie na profilu mojej piosenki poprawia wrażenia podczas swipe’owania, prowadząc do większej liczby dopasowań. Co więcej, jako że muzyka jest numerem 1 wśród pasji, które użytkownicy umieszczają na swoich profilach w aplikacji Tinder na całym świecie, dodanie utworu bądź ulubionych artystów może okazać się najlepszym sposobem na rozpoczęcie rozmowy, a stąd tylko krok do idealnej, wirtualnej randki.

Zobacz wideo Kto jest królem polskiej komedii romantycznej? Zwycięzca mógł być tylko jeden [Popkultura Extra]

Moje serce to jest muzyk. Jakie piosenki najczęściej zobaczycie na Tinderze?

Jeszcze przed randką porad dotyczących samego randkowania i związków najchętniej szukamy w sieci. Z tego powodu, jak podaje platforma Spotify, popularność podcastów o tematyce miłosnej wzrosła w Polsce aż o 149% w porównaniu ze styczniem ub. r. A jakiej muzyki słuchamy, żeby się nastroić? Najpopularniejsze utwory miłosne dodawane przez użytkowników do playlist walentynkowych na Spotify w ciągu ostatnich 90 dni to:

 1. Foreigner - I Want to Know What Love Is
 2. Chris de Burgh - The Lady In Red
 3. Lewis Capaldi - Someone You Loved
 4. Bryan Adams - Heaven
 5. Eric Carmen - Hungry Eyes - From „Dirty Dancing” Soundtrack
 6. John Legend - All of Me
 7. Diana Ross, Lionel Richie - Endless Love - From „The Endless Love” Soundtrack
 8. U2 - With Or Without You
 9. Chicago - Hard to Say I'm Sorry
 10. Elton John - Sacrifice

Dla wszystkich chcących spędzić zbliżające się Walentynki w rytmach ponadczasowych klasyków oraz nowych przebojów o miłości powstała specjalna zakładka "Miłość i romans" na Spotify. Jeśli natomiast szukasz inspiracji, by wybrać swoją piosenkę na Spotify, którą zauroczysz potencjalną drugą połówkę, zajrzyj do playlisty zawierającej 100 najpopularniejszych utworów zamieszczanych przez użytkowników na profilach na Tinderze. Do czołowej dziesiątki należą:

 1. SZA - Good Days
 2. Olivia Rodrigo - drivers license
 3. The Weeknd - Blinding Lights
 4. 24kGoldn ft. iann dior - Mood (feat. iann dior)
 5. Ariana Grande - 34+35
 6. The Weeknd - Save Your Tears
 7. Bad Bunny x Jhay Cortez - DÁKITI
 8. CJ - Whoopty
 9. Ariana Grande - Positions
 10. Doja Cat - Streets

Jak zamieścić swoją ulubioną piosenkę na Spotify w profilu na Tinderze? Wystarczy zintegrować oba konta, wchodząc w ustawienia Profilu w aplikacji Tinder. Następnie, należy wybrać piosenkę, która idealnie nas opisuje oraz ulubionych artystów.

Więcej o: