Radio Nowy Świat - jest nowa ramówka. Zmiany u Wojciecha Manna, dużo nowych audycji

Od 15 lutego Radio Nowy Świat ma nową ramówkę. Rozgłośnia wydłuża o godzinę czas emisji audycji na żywo (teraz będzie można ich słuchać do północy). Wprowadza także wiele nowych programów, które poprowadzą m.in. młodzi dziennikarze, którzy trafili do RNŚ z konkursu.

Do tej pory na antenie można było często usłyszeć audycję "Próbny lot", w której swoje możliwości prezentowali niedoświadczeni jeszcze zbyt radiowcy, wyłonieni w konkursie. Ponad pół roku pojawiania się w Radiu Nowy Świat to doświadczenie pozwoliło im zdobyć na tyle, że dostają własne programy. Pierwsze zastępstwo "Próbnego lotu" to autorska audycja Pawła Orlikowskiego - "Nowy Świat młodych" zadebiutował w poniedziałek o godzinie 10.

Radio Nowy Świat i jego nowa ramówka - "Próbny lot" prawie znika

Inne audycje dotychczasowych prowadzących "Próbny lot" to : "Motyw Przewodni", "Dobrze nastrojone", "Personal bigos", "Domówka", "Berganocka" czy "U progu nocy". "Próbny lot" będzie pojawiał się odtąd tylko raz w tygodniu o 19, a jego prowadzący będą się zmieniać.

Zobacz wideo Radio Nowy Świat i Radio 357 są skazane na rywalizację?

Wśród nowości Radia Nowy Świat znalazło się także miejsce dla programów, które słuchacze niedawno już poznali: "Szczyt wszystkiego" Mateusza Andruszkiewicza, Marcina Manna i Maćka Jankowskiego, "90/h" Bartka Winczewskiego, który od niedawna jest dyrektorem muzycznym stacji, a także "Muzyka do czytania" Michała Nogasia - tym razem będzie to muzyczna audycja autora książkowego "Czytał Michał Nogaś". 

Bajka 'Reksio'.Decyzja sądu w sprawie Reksia. Wskazano właściciela praw autorskich

Już wczoraj można było za to usłyszeć po raz pierwszy zapowiedź modyfikacji w niedzielnym paśmie prowadzonym w godzinach 10-13 przez Wojciecha Manna. Teraz ostatnią godzinę będzie pojawiał się "Finał tygodnia" z udziałem gości specjalnych, który ma być podsumowaniem "Szczytu wszystkiego". Jak zapowiadają twórcy, formuła audycji będzie jeszcze się zmieniać, Za to w piątkowej "Porannej Mannie" będą z kolei pojawiać się u Manna językoznawcy - 26 lutego będzie to prof. Jerzy Bralczyk.

Radio Nowy Świat. Były prezes krytykuje stację: Nie robią nic, żeby odskoczyć od konkurencji >>

RNŚ wystartowało także z kampanią wizerunkową we współpracy z Patronite, serwisem, który umożliwia zbiórkę funduszy na działalność stacji. "Jednocześnie informujemy, że prawie cały koszt kampanii zostanie pokryty przez Patronite. Radio Nowy Świat dostarczyło materiały niezbędne do prowadzenia promocji, ich autorem jest Marcin Mann" - można przeczytać na stronie internetowej Radia Nowy Świat.

Konstytucja 3 majaResort kultury negocjuje z amerykańską uczelnią ws. zwrotu obrazów

Jak poinformowała Wirtualne Media redaktor naczelna stacji Magdalena Jethon, średnia słuchalność dzienna waha się między 420 a 460 tys. osób. Najwięcej wybiera stronę internetową, mniej osób instaluje specjalne aplikacje. 

Trójka bije nowy niechlubny rekord. Dziennikarze stacji: Czujemy się oszukani >>

Więcej o: