Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska stworzyli piosenkę do nowego filmu Pixara. Wyszło czarująco

Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska to zgrany duet nie tylko w życiu prywatnym - ona pisze świetne teksty, on tworzy przepiękną muzykę, do której równie pięknie śpiewa. Tym razem w wyniku połączenia ich kreatywnych sił powstała wzruszająca piosenka "Liczy się tylko to", która promuje film Pixara "Co w duszy gra". Jego polską premierę zaplanowano na 5 marca.

Na polską premierę "Co w duszy gra" czekamy od dawna - w związku z pandemicznymi perturbacjami w Stanach Zjednoczonych animacja ukazała się na platformie Disney+ w grudniu ubiegłego roku (pierwotne plany przewidywały czerwcowy debiut). Również u nas datę wejścia filmu do kin przesuwano kilkakrotnie - na ten moment stanęło na 5 marca. W ramach rekompensaty za dłużące się oczekiwanie Disney podarował widzom w piątek rozgrzewającą serce piosenkę "Liczy się tylko to" w wykonaniu Kuby Badacha.

Zobacz wideo "Co w duszy gra". Za co chcesz zostać zapamiętany? Zwiastun nowego filmu Pixara z przesłaniem

Kuba Badach śpiewa o tym, co w duszy gra. I co się liczy w życiu

"Nie chcę życia przeżyć, poszcząc - chcę garściami jeść/I chcę czuć tu i teraz, żyć tu, nie na żadne zaś/Mieć swojego człowieka, choć na zawsze przecież cię nie będę miał" - m.in. takie wersy napisała Aleksandra Kwaśniewska, której tekst w połączeniu z muzyczno-wokalną oprawą Kuby Badacha porusza wszystkie czułe struny. W klipie, który nakręcono w klimatycznych wnętrzach warszawskiego klubu Jassmine, obok Badacha pojawia się m.in. Adam Sztaba, współodpowiedzialny za muzyczną stronę utworu.

 

Głównym bohaterem "Co w duszy gra" jest Joe Gardner - nauczyciel muzyki, którego największą pasją jest jazz. Joe otrzymuje życiową szansę: będzie mógł grać w najlepszym klubie jazzowym w mieście. Dosłownie jedno małe potknięcie sprawia, że przenosi się z ulic Nowego Jorku do Przedświatów – fantastycznego miejsca, w którym nowe dusze, zanim udadzą się na Ziemię, zdobywają swoje osobowości. Zdeterminowany, by wrócić do ziemskiego życia, Joe łączy siły z duszą 22, której zupełnie obce są uroki ludzkiej egzystencji. Kiedy Joe usilnie próbuje pokazać 22, dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe, sam ma szansę znaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań.

Najnowszy film ze studia Pixar wyreżyserował zdobywca Oscara Pete Docter ("W głowie się nie mieści", "Odlot"). W oryginalnej wersji językowej główne postaci przemawiają głosami Jamiego Foxxa i Tiny Fey. W wersji polskiej Joe i 22 zagrali natomiast Tomasz Kot i Joanna Koroniewska. Obok nich usłyszymy też osobowości sceny muzycznej: Pawła Domagałę, Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Roberta Amiriana oraz gwiazdę polskiej wokalistyki jazzowej Danutę Błażejczyk. Pojawią się także znane i lubiane głosy z radia: Marek Niedźwiecki, Wojciech Mann, Piotr Kędzierski, Krzysztof "Jankes" Jankowski i Hirek Wrona.

Więcej o: