IRA w balladowym klimacie. Zespół wydał singiel "Zimowa"

Po kilkuletniej przerwie od muzycznych nowości zespół IRA szykuje nową płytę, której premierę zaplanowano na maj. Chociaż mówimy o wiosennym terminie, najnowszy singiel promujący krążek to ballada "Zimowa" - w piątek ukazał się do niej teledysk.

Dyskografię grupy IRA zamyka album "My", który ukazał się w 2016 roku. Kolejne wydawnictwo miało ujrzeć światło dzienne ubiegłej jesieni, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany zespołu. Artur Gadowski i ekipa nie składają broni i szykują płytę na wiosnę.

Zobacz wideo Prince zagroził managerowi, że albo dostanie rolę w wielkim filmie, albo go zwalnia

IRA zapowiada na wiosnę wyczekiwany przez fanów album

Po takich singlach jak "Chciałbym" czy "Za późno już" przyszła pora na balladę. "Zimowa" opowiada o związku, w którym temperatura uczuć spada poniżej zera. - To w pewnym sensie próba poszukiwania miłości, która nie kończy się dobrze - zaznacza Artur Gadowski. Do piosenki powstał teledysk, przy którym Gadowski objął pieczę nad reżyserią do spółki z Rafałem Sprengiem. Obok lidera zespołu IRA na ekranie wystąpiła Matylda Paszczenko, aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

 

Król - Tak jak ty (okładka singla)Król pragnie podziękować. Zanim to zrobi, posłuchajcie jego nowego singla

W rozmowie z MUZOtok Gadowski zdradził, że sam napisał scenariusz do klipu i zmontował go. - Mieliśmy [z Rafałem - przyp. red.] pomysł na zdjęcia w plenerze, aura nam dopisała, bo spadł śnieg. (...) Trafiliśmy na całą masę bezinteresownych ludzi, którzy pomogli nam przy produkowaniu teledysku - opowiada wokalista, autor tekstów i - jak sam mówi - "filmowiec amator". Zapytany o kształt nadchodzącego krążka odpowiada: - Na płycie oprócz tej piosenki mamy jeszcze dwie piosenki, które można byłoby nazwać balladami, a pozostałe utwory to rzeczy mocne, gitarowe, energetyczne - na tym najbardziej nam zależało.

Nowy album zespołu IRA ukaże się w maju. 

Jaromir NohavicaJaromir Nohavica wraca z nową płytą. Czeski bard znów z mocnymi tekstami

Więcej o: