Siostry Haim elektryzują i łączą siły m.in. z Taylor Swift na edycji deluxe płyty "Women in Music Pt. III"

Siostrzeńska grupa HAIM wydaje rozszerzoną wersję albumu "Women In Music Pt. III" - usłyszymy tu m.in. "Gasoline" z Taylor Swift i "3AM" z Thundercatem. "III" jest nominowana do Grammy 2021 w kategorii album roku, natomiast singiel "The Steps" ma szansę na statuetkę w kategorii Najlepszy utwór rockowy.

"Women In Music Pt. III" ukazało się w czerwcu 2020 i został zgodnie uznany przez krytykę oraz fanów za najmocniejszy dotychczas album grupy Haim. Płyta trafiła na liczne podsumowania roku w mediach muzycznych. Do Danielle, Este i Alany na edycji deluxe, która ukazała się 19 lutego, dołączyli znakomici goście - w tym Taylor Swift, która na Twitterze okrzyknęła siebie "czwartą siostrą Haim".

Zobacz wideo Hollywood ma siostry Olsen, a my mamy braci Mroczków [Popkultura]

Taylor Swift czwartą siostrą Haim? "Odwołać testy DNA"

"Odkąd wypuściłyśmy 'Women In Music Pt. III" w czerwcu, Taylor nam powtarzała, że 'Gasoline' jest jej ulubioną piosenką. Więc kiedy zastanawiałyśmy się nad tym, jak tchnąć nowego ducha w utwory z tej płyty, od razu pomyślałyśmy o niej" - napisały na Instagramie siostry Haim. "Taylor wniosła do tego kawałka wspaniałe pomysły, nowe obrazy i naprawdę nadała mu nowe życie. Dziękujemy ci za dodanie tu swojego niesamowitego głosu i ducha do numeru, który tak wiele dla nas znaczy" - dodały artystki, którym Taylor Swift odpowiedziała na Twitterze:

Odwołać testy DNA. Jestem czwartą siostrą Haim, a ta piosenka to jedyny dowód, którego potrzebuję.

Este, Danielle i Alana podziękowały też Thundercatowi, który dograł się do utworu "3am". "W grudniu zeszłego roku byliśmy w studiu, pracując nad coverami, i pod koniec sesji este wspomniała, że przecież zawsze wyobrażałyśmy sobie "3am" jako duet. Kilka minut później Thundercat wskoczył na ten numer i dodał mu magii, którą tylko on posiada" - wspominają dziewczyny. 

 

"Women In Music Pt. III" początkowo miało ukazać się w sierpniu 2020, jednak zespół zdecydował o przyspieszeniu premiery - płyta ujrzała światło dzienne w czerwcu. Za produkcję krążka odpowiada Danielle Haim oraz wieloletni współpracownik grupy, laureat Grammy Ariel Rechtshaid (Adele, Blood Orange, Carly Rae Jepsen), a także Rostam Batmanglij (Charli XCX, Solange, Frank Ocean). Wydawnictwo promowały single "Don’t Wanna", "I Know Alone", "The Steps", "Now I'm In It", "Summer Girl" i "Hallelujah".

Więcej o: