Daft Punk kończy działalność po 28 latach. Duet żegna się z fanami "wybuchowym" filmem

Francuski duet Daft Punk ogłosił w poniedziałek zakończenie swojej 28-letniej działalności na scenie muzyki elektronicznej. Członkowie zespołu - Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter - postanowili pożegnać się z miłośnikami ich muzyki w zaskakujący sposób. Nie zdecydowali się na tradycyjne oświadczenie, publikując zamiast tego kilkuminutowy film.

Daft Punk ogłaszając koniec swojej działalności umieścił na YouTube blisko 8-minutowy film zatytułowany "Epilogue". Członkowie duetu - w swoich kaskach znanych z koncertów i teledysków - znajdują się na otwartej przestrzeni. W pewnym momencie jeden z nich uruchamia umieszczony na drugim muzyku ładunek wybuchowy. Po minucie dochodzi do eksplozji. Drugi z członków powoli się oddala.

 

Informację o zakończeniu działalności Daft Punk potwierdziła w rozmowie z portalem Pitchfork wieloletnia rzeczniczka duetu Kathryn Frazier. Nie podała jednak przyczyny rozpadu duetu.

Daft Punk kończy działalność

Duet Daft Punk powstał w 1993 r. w Paryżu. Jego członkami byli Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter. Zespół znany był z charakterystycznego wizerunku - muzycy występując publicznie zakładali kaski i rękawiczki, by upodobnić się do robotów. Jednocześnie rzadko udzielali wywiadów i pojawiali się w mediach, skupiając się na tworzeniu muzyki.

 

Daft Punk wydał cztery studyjne albumy - "Homework" (1997 r.), "Discovery" (2001 r.), "Human After All" (2005 r.) i "Random Access Memories" (2013 r.). Za ostatni z tych albumów zgarnęli pięć nagród Grammy, w tym m.in. w kategorii "Album roku". Byli też autorami soundtracku do filmu "Tron: Dziedzictwo".

Zobacz wideo Historia nagości w polskim kinie [Popkultura Extra]
Więcej o: