Open'er 2021. Organizatorzy zabrali głos w sprawie tegorocznej edycji festiwalu

Open'er Festival to jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych w Polsce i Europie. W związku z epidemią koronawirusa w 2020 roku organizatorzy musieli odwołać imprezę. Teraz twórcy Open'era wydali oświadczenie w sprawie organizacji festiwalu w 2021 roku.

W ubiegłym roku w związku z epidemią koronawirusa festiwale na całym świecie zostały odwołane, w tym również organizowany w Gdyni Open'er Festival. Już teraz wiemy, że w tym roku nie odbędzie się m.in. słynny brytyjski festiwal Glastonbury. Jak będzie w Gdyni?

Zobacz wideo Julia Wieniawa i Baron na Open'erze

Open’er Festival 2021. Jakie są plany organizatora? 

Agencja Alter Art opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym opisała "stan na dzisiaj". "Odbędzie się czy się nie odbędzie? W jakiej formie? Jaka jest sytuacja? (...) Od 12 miesięcy robimy absolutnie wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać temu historycznemu wyzwaniu. Od wielu miesięcy przygotowujemy tegoroczną edycję i pracujemy nad różnymi rozwiązaniami, zależnymi od rozwoju sytuacji pandemicznej" - czytamy we wpisie na Facebooku.

Open'er 2021. Organizatorzy stale monitorują sytuację

Twórcy festiwalu poinformowali, że "scenariuszy jest wciąż kilka, ale dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy, jeżeli tego wyścigu z czasem w roku 2021 nie wygramy" Organizatorzy codziennie monitorują zachodzące zmiany zarówno w Polsce, jak i w Europie.

"Nie ma co powtarzać banałów, ale wszyscy wiemy, że kluczowa dla festiwalowego lata jest dynamika procesu szczepień. Każdy dzień przynosi nowe wiadomości - czasem dobre, czasem złe, a w ubiegłym tygodniu pojawił się brytyjski plan, który ma duży wpływ na cały europejski rynek muzyczny. Jesteśmy realistami i mamy jeszcze większą wiedzę zdobytą przez ostatni rok. W najbliższym czasie otrzymamy pełen obraz tego, jak wyglądać będzie lato 2021. Wszystkie informacje będziemy Wam przekazywać możliwie jak najszybciej. Festiwal się odbędzie. W jakiej formule? Tę odpowiedź przyniosą nam najbliższe tygodnie. A na koniec - wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to kwestia czasu, ale w tych trudnych chwilach widzimy już przyszłość festiwali w jasnych barwach. Będzie dobrze! Dziękujemy, że nas wspieracie i jesteście z nami!" - przekazali organizatorzy Open'era.

W pierwszym tygodniu lipca ub. r., w ramach rekompensaty dla stęsknionych za koncertami fanów, agencja Alter Art przygotowała projekt "Open'er Festival powered by Orange - TAKE ME THERE!", w ramach którego na stronie festiwalu pojawiały się retransmisje legendarnych festiwalowych koncertów, które odbywały się w Gdyni na przestrzeni ostatniej dekady. Internauci mieli możliwość obejrzeć m.in. występy open’erowych headlinerów: Radiohead, Foo Fighters, Queens Of The Stone Age i pierwszy koncert Kasabian z 2010 roku. 

Więcej o: